14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۱:۴۶:۴۹
کد مطلب:  1856851
در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی؛
فریدونکنار به عنوان پایلوت استانی طرح ملی نماد انتخاب شد

مدیرآموزش و پرورش فریدونکنار گفت: طرح ملی نماد در کلیه مدارس فریدونکنار با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی برگزار می‌گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «سید عظیم اسماعیل زاده» از انتخاب آموزش و پرورش فریدون کنار به عنوان پایلوت استانی  طرح ملی نماد(پروژه ملی نظام مراقب های اجتماعی دانش آموزان)خبر داد و گفت: این طرح در کلیه مدراس فریدونکنار با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی  برگزار خواهد شد.

وی افزود: این طرح  با ائتلاف ملی  و همکاری دستگاه های مختلف مانند بهداشت، بهزیستی،کمیته امداد، قوه قضاییه و.... با رویکرد پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی می باشد. باید همگی تلاش کنیم مهارت مقابله با آسیب‌های اجتماعی را نهادینه کنیم.

اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: از جمله اقدامات برای برگزاری این طرح برگزاری کارگاه های آسیب شناسی برای دانش آموزان والدین معلمان و مدیران،معرفی خط 1570 به عنوان خط ملی نماد و.. می باشد. در این میان آنچه مهم است بررسی نیاز روز جمعیت هدف است. باید از راهکارها و حل مسائل با روش‌های گذشته فاصله گرفته و با توجه به زیست بوم جدید که بخش عظیمی از نقش‌های اجتماعی را تغییر داد و باعث شد نقش های اجتماعی بازتعریف شوند، لازم است یک‌بار دیگر مشکلات را مرور کرده و نیازهای روز جامعه هدف را به درستی تشخیص دهیم.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با بیان اینکه یکی از مهمترین مکان ها که می‌تواند جامعه را از جرائم و آسیب های اجتماعی مصون نگه دارد آموزش و پرورش است، تاکید کرد: آموزش و پرورش مهمترین سرمایه های انسانی و اجتماعی و آینده سازان جامعه را در اختیار دارد. همه دانش آموزان نیاز به مراقبت های پیشگیرانه در برابر آسیب های اجتماعی دارند که طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) به عنوان یکی از نخستین تجربیات ائتلاف ملی در حوزه امور اجتماعی کشور، با هدف پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بین دانش آموزان می باشد.

به اشتراک بگذارید :