17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۰:۲۴:۲۰
کد مطلب:  1856681
مدیر حوزه های علمیه تأکید کرد:
«مدیر»، مرد میدان کار و عمل است / ضرورت تسلط مدیران مدارس بر راهکارها و مبانی سند تحول بنیادین

مدیر حوزه های علمیه گفت: مهم ترین ویژگی مدیران مدارس، برخورداری از اندیشه جامع، متوازن و فرانگر برای رسیدن به هدف و ضرورت تسلّط بر سند تحوّل نظام تعلیم و تربیت است. «مدیر»، مرد میدان کار و عمل است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آیت‌الله علیرضا اعرافی، در آیین «افتتاحیه دوره آموزشی توانمندسازی و مهارت‌افزایی مدیریت مدرسه» با اشاره به اهمیت «طرح توانمند سازی مدیران»، به عنوان یک طرح کاربردی و استراتژیک، اظهار کرد: مدیران مدارس، باید همواره به افزایش دانش و مهارت توجه کنند و با دارا بودن اندیشه و عقل راهبردی و علمی نسبت به همه زوایای کار مدیریت مطالعه و  تسلّط داشته باشند.

وی با بیان این که معلّمی و مربیگری، کاری بسیار سخت، راهبردی و حساس در نظام تعلیم و تربیت، به ویژه در آموزش و پرورش است، گفت: معلمان، با تدبیر و برنامه‌ریزی مدیران، به شکوفایی می رسند و توان نقش آفرینی بیشتر پیدا می کنند و به این دلیل، مدیریت علمی، تربیتی و آموزشی اهمیت مضاعفی دارد.

مدیرحوزه های علمیه گفت: مدیریت،عمدتاً در فرمان دادن به کارمعنا می یابد و البته در مدیریت اسلامی، «مدیر»، مرد میدان کار و عمل است و با این وجود، ذات مدیریت، به کار گیری دیگران برای انجام و سامان دادن کارها تا رسیدن به اهدف تعریف شده است.

وی با یادآوری حساسیت های مدیریت در مدرسه، تصریح کرد: به کارگیری ابزار و منابع انسانی و ساماندهی کارها، آغاز کار سخت مدیریت در مسیر تعلیم و تربیت است و بر این اساس، تراز بالاتری نسبت به مدیریت در سایر عرصه‌ها دارد و به آموختن مهارت های بیشتر در این عرصه، نیاز است.

مدیرحوزه‌های علمیه کشور بر پرورش دادن بهترین استعدادها و افزایش مهارت، هنر و علم دانش آموزان از سوی معلمان و مدیران تأکید کرد و گفت: از تمام معلمان و مدیران می خواهم روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند و این روحیه را در خود تقویت کنند.

به اشتراک بگذارید :