19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ ۱۲:۲۱:۵۶
کد مطلب:  OIO7itoL
مشاور وزیر آموزش و پرورش:
تمركز اصلي دولت يازدهم بر ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد است

دولت یازدهم بر ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد درون دستگاهها تاکید جدي دارد و با هرگونه تخلف بدون اغماض برخورد خواهد كرد.

مشاور وزیر و مدیر کل ارزیابی و عملکرد وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نباید فساد اداری به یک جریان عادی تبدیل شود گفت :دولت یازدهم بر ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد درون دستگاهها تاکید جدي دارد و با هرگونه تخلف بدون اغماض برخورد خواهد كرد.

سید رحیم میر شاه ولد در جلسه گردهمایی روسای ادارت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارت کل آموزش و پرورش سراسر کشور ،در جزیره قشم ،اظهار کرد:اگر چه فساد اداری معضلي جهاني است و همه ی کشور ها تقريبا كم و بيش با إن مواجه هستتد

اما اهتمام خاص دولت تدبير و اميد بر اين است كه با هيچ توجيهي اجازه گسترش اين معضل را در مجموعه دولتي  ندهد.

وی با اشاره به اینکه از راههای کاهش فساد اداری شناخت علل وریشه های آن است خاطر نشان کرد :توسعه مشارکت،فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ وظیفه شناسی و وجدان کاری اصل شایسته سالاری در انتصابات ،توجه به معیشت کارمندان ،شفافیت گرایی ،تقوا و خود کنترلی ،توسعه دولت الکترونیک و نظام آموزشی کارآمد را میتوان از جمله عوامل کاهش فساد اداری نام برد.

میرشاه ولد تصریح کرد:فساد اداری با تضعیف اقتصاد ،بروز مشکلات اجتماعی و اخلاقی ،هدر رفت سرمایه ،کاهش در آمد سرانه کشور می تواند تا جایی پیش رود که به فروپاشی یک حکومت نيز منجر شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش کشور به انواع فساد های اداری اشاره نموده و اضافه کرد :رشوه حق التسریع ، اخاذی ،کلاهبرداری ،تبانی اختلاس ،پولشویی و سو استفاده از قدرت از مهمترین و بارزترین نوع های فساد اداری است كه می توان نام برد.

 مدیر کل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات  وزارت آموزش و پرورش هدف برگزاری این گردهمایی را ارزیابی برنامه های اداره کل ارزیابی و عملکرد در سال جاری و هماهنگی اقدامات اجرایی ادارات ارزیابی استان ها ،تشریح و تبیین اجرایی قانون ارتقا سلامت اداری و مبارزه نظامند با فساد اداری عنوان کرد و اضافه کرد: تشریح و تبیین برنامه ششم و هفتم نقشه راه اصلاح نظام اداری ،تشریح و تبیین نحوه اجرای مواد 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری ،هم اندیشی و هماهنگی برای مدیریت ارزیابی عملکرد مدیران و کارکنان و آسیب شناسی استقرار و اجرای نظام مدیریت عملکرد در تمام سطوح سازمانی آموزش و پرورش  از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی هستند.

به اشتراک بگذارید :