22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۰۸:۱۳:۰۶
کد مطلب:  1856345
با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان اصفهان در منطقه باغ بهادران انجام شد:
تشکیل جلسه شورای پشتیبانی و آئین تجلیل از آموزش دهندگان سواد آموزی

تشکیل جلسه شورای پشتیبانی و آئین تجلیل از آموزش دهندگان سواد آموزی با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان اصفهان در منطقه باغ بهادران انجام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط‌ عمومی اداره آموزش ‌و پرورش منطقه باغ بهادران جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه باغ بهادران و آئین تجلیل از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی برگزار شد.

نسرین باباپور ، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان ضمن تبریک هفته شوراهای آموزش ‌و پرورش که تجلی مشارکت هدفمند، مسئولانه و متعهدانه مسئولان و مردم در تحقق اهداف تعلیم‌ و تربیت است افزود : در موقعیت کنونی آموزش ‌و پرورش و در راستای مدیریت آسیب‌ها و تهدیدات ناشی از پاندمی کرونا مشارکت مردمی و تعامل دستگاه‌ها در اجرای وظایفی که در قانون شوراها پیش‌بینی‌شده است ضروری می باشد .

باباپور در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه و تدابیر مدیریتی و مجموعه همکاران و نگاه متعهدانه و دلسوزانه فرماندار و سایر مسئولین عضو شورای آموزش‌ و پرورش که دستگاه مهم تعلیم‌ و تربیت را در تحقق رسالت و اهداف مهم آن یاری می‌رسانند تصریح کرد : سوادآموزی ریشه در تعالیم دینی و قرآنی، فرهنگ تاریخ اسلامی کشور ما دارد و اهمیت علم و دانش آن‌قدر والاست که نبی اکرم (ص) فرموده‌اند : خیر دنیا و آخرت با دانش است و شر دنیا و آخرت با نادانی . لذا سازمان سوادآموزی در راستای مأموریت خود ؛ آموزش بزرگسالان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال سعی دارد تا دانش، مهارت و نگرش لازم برای سوادآموزان در راستای ارکان مهم یادگیری برای دانستن، انجام‌دادن و زیستن و همزیستی و تغییر خود و جامعه ایجاد نماید .

وی ادامه داد : برای دستیابی به ۳ هدف مهم یادگیری مادام‌العمر ؛توسعه فرهنگی، اجتماعی و حرفه‌ای باید به برنامه‌ریزی در سه حوزه سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و فکر افزاری توجه نمائیم. باباپور افزود : باتوجه ‌به چشم‌انداز سوادآموزی به‌ عنوان سوادآموزی کارساز که مبتنی بر آگاه‌سازی، توانمندسازی و اصلاح رفتار است به تغییر نگرش که فاصله بین فرصت و تهدید است توجه نمود و در ادامه از اعضای محترم شورای آموزش ‌و پرورش خواست تا تهدیدها را تبدیل به فرصت نموده و با هم‌افزایی و مشارکت مسئولین آموزش ‌و پرورش را در امر شناسایی و جذب سوادآموزان و همچنین پالایش اسمی یاری رسانند.

معاون سواد آموزی استان اصفهان ادامه داد : سوادآموزی نیاز به گفتمان‌سازی و جریان‌سازی دارد و با تغییر نگرش، متقاعدسازی و فرهنگ‌سازی می‌توانیم به باورآفرینی سوادآموزی تقاضامحور دست یابیم. در این جلسه تحلیل شاخص‌های آماری و عملکرد منطقه در خصوص سوادآموزی صورت پذیرفت و وظایف دستگاه‌ها تشریح شد.

به اشتراک بگذارید :