19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۰۷:۳۸:۳۰
کد مطلب:  1856241
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی و دبیر ستاد "امر به معروف و نهی از منکر" آموزش و پرورش استان کرمان:
اصلاح رفتار، مهمترین کارکرد امر به معروف و نهی از منکر است

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی و دبیر ستاد "امر به معروف و نهی از منکر" آموزش و پرورش استان کرمان در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اصلاح رفتار، مهمترین کارکرد امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حجت الاسلام سید اصغر سادات حسینی، در این نشست، احیای امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند کار فرهنگی دانست و گفت: اگر خواهان جامعه ای سالم هستیم، باید همه افراد در هر جایگاه و مقامی احساس مسئولیت کنند و نسبت به رفتارهای ناشایست عکس العمل نشان دهند.

وی نظارت مردم بر مردم و مردم بر حاکمیت را در تقویت کارآمدی و بالندگی بیشتر نظام مؤثر دانست و گفت: در این راستا نحوه اجرای امر به معروف و نهی از منکر و شیوه‌های آن، از ظرافت‌های خاصی برخوردار است که باید مورد توجه باشد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر لزوم فراهم سازی مشارکت مردم در این مسیر، بیانات امیرالمومنین (ع) در همه زمان‌ها را چراغ راه بشریت دانست و گفت: تکریم مردم و رضایت ارباب رجوع همواره در بیانات رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری مورد تأکید است که برگرفته از نصایح آن امام است.

وی اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یک نقشه راه، ما را موظف به طی کردن مسیری برای تربیت نسلی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده و بر همین اساس با پیگیری برنامه هایی مانند امر به معروف و نهی از منکر می توانیم وظیفه اصلی خود در این حوزه را اجرایی کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش استان کرمان، استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در مسیر اجرای این فریضه را اثرگذار دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر مردم نسبت به دولت، سایر قوا و حاکمیت همواره راهگشا است و هر مسئولی از نقد عالمانه، منصفانه و دلسوزانه استقبال می‌کند چراکه این موضوع به معنای مچ‌گیری نیست بلکه نشان از حمایت و همراهی دارد.

وی اظهار داشت: باید در این جلسه تصمیماتی که قابلیت اجرا داشته باشند اتخاذ شود و مسئولانی که در راستای مصوبات ستاد گام برمی‌دارند، مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.

سادات حسینی، با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر و تاکید بسیار زیادی که در سند تحول بنیادین بر ساحت تربیتی و دینی شده است، اظهار داشت: برای توسعه ارتباط بین فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر با معلمان اولیا و دانش آموزان می توان از ظرفیت شبکه دانش آموزی شاد استفاده کرد.

وی با تاکید به آموزه های قرآنی اظهار کرد: انسان برای انجام امر به معروف و نهی از منکر باید هزینه کند و این هزینه ها، مادی و معنوی است.

به اشتراک بگذارید :