14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۴:۰۷:۵۴
کد مطلب:  1855625
با حضور مدیرکل آموزش وپرورش مازندران؛
جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد

با حضور مدیرکل آموزش وپرورش مازندران و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران، جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان که با حضور جهانیان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همراه بود، شرکت کرد.

وی در این جلسه که به بررسی موضوعات مختلفی از جمله پیشنهادات مجمع برای تدوین برنامه هفتم توسعه، دانش‌آموزان تارک تحصیل و بازمانده از تحصیل، تکمیل مدرسه داراب و ...اختصاص داشت، تأکید کرد: تعیین تکلیف زمینهای اهدایی خیرین که در حال حاضر بلااستفاده است و پس از سالها هنوز اقدامی در آن زمینها انجام نشده در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: 100 میلیارد تومان سهم آموزش و پرورش مازندران از فروش مازاد املاک و اراضی دولت در سال 1401 است که رقم قابل توجهی برای ارتقای آموزش و پرورش استان می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از مساحی 900 هکتار از املاک آموزش و پرورش استان خبر داده و گفت: تبدیل به احسن کردن زمینهای بلااستفاده و استفاده از عواید آن برای مدرسه سازی نیز از اولویت های ماست.

در ادامه این جلسه حسن جهانیان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: برای رسانه ای کردن فعالیتهای این اداره کل مستند «از تبار ریحانه» را در چند قسمت تولید و از شبکه ملی پخش کردیم.

وی ادامه داد: بیش از 17 میلیارد تومان اعتبار مالی از خیرین خارج از استان جذب کردیم و مدارسی را با این منابع تکمیل و یا استارت زده ایم.همچنین مازندران اولین استانی بود که بیش از 10 میلیارد تومان اعتبار از محل صرفه جویی یارانه ها برای مطالبات پیمانکاران نوسازی استان جذب کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اذعان داشت: با توجه به تمام تلاشی که در انجام وظایفمان کرده ایم هنوز از شاخص ها بسیار فاصله داریم.

 

به اشتراک بگذارید :