20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۳:۴۵:۳۴
کد مطلب:  1855587
پیام مدیر آموزش و پرورش شهرستان رزن به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رزن در پیامی به مناسبت سالروز وفات حضرت‌ام‌البنین (سلام‌الله علیها) و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: مادران و همسران شهدا، الگوی شجاعت و بردباری و نماد نجابت و فداکاری هستند

به گزارش  روابط عمومی مدیریت آموزش  و پرورش شهرستان رزن ، در متن پیام علی عباسی محبوب  آمده است:

اَلسَّلاٰمُ عَلَیْکِ یا أُمَّ الْبَنِین

سیزدهم جمادی ‏الثانی، یادآور روزی غم‏ انگیز است؛ روزی که در آن مادری فداکار و بانویی باعظمت از تبار دلاوران، به سوی معبود پر کشید.

 روزی که در تقویم ما به عنوان ” روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا” نام گذاری شده است.

مایه ی فخر و مباهات ماست که مادران ایران زمین در کربلای جنوب و غرب ایران، چون حضرت ام البنین (س) با تقدیم عزیزترین داشته های خود، همسران و فرزندانشان، تاریخ را به گونه ای دیگر در حمایت از حسین زمان، تکرار کردند.

مادرانی که اگر چه خود، در خاکریزهای دفاع از کیان اسلام، انقلاب و خاک وطن در برابر یزیدیان زمان حضور نداشتند، اما خطوط مقدم جبهه پر از رزمندگانی بود که در دامن این شیر زنان پرورش یافته بودند.

رهروان فاطمی که پا جای پای حضرت ام البنین (س) “مادر چهار شهید و معلم علم دار کربلا” گذاشتند و چون او فاطمه وار هستی خود را بر سر دفاع از اسلام و ولایت به درگاه خدا ارزانی داشتند.

اینجانب ضمن عرض تعزیت سالروز وفات بزرگ بانوی ادب، اسوه شجاعت و بردباری و نماد نجابت و پاکی حضرت ام البنین (س) که علمدار کربلا حضرت عباس (ع) را در دامان پر مهر خویش پروراند، فرصت را مغتنم می‌شمارم و ضمن تکریم مقام مادران ارجمند و همسران گرامی شهدای گرانقدر و گرامیداشت شأن و منزلت آنان، از پروردگار متعال سلامت، عزت و توفیق روز افزون این بانوان والامقام را مسألت می‌نمایم.

 

علی عباسی محبوب

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رزن

به اشتراک بگذارید :