14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۳:۳۷:۲۵
کد مطلب:  1855481
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در نمایشگاه بسیج ملی تغذیه سالم تأکید کرد:
دانش‌آموزان ابتدایی بعنوان همیاران تغذیه، ترویج دهنده فرهنگ تغذیه سالم باشند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در نمایشگاه بسیج ملی تغذیه سالم که در مرکز استان افتتاح شد، شرکت کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز با همراهی منصورکیایی معاون آموزش ابتدایی و صفایی رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران در نمایشگاه بسیج ملی تغذیه سالم ویژه دانش‌آموزان ابتدایی واقع در بوستان خانواده مرکز استان شرکت کرد.

وی در این نمایشگاه طی سخنانی تغذیه سالم را ترویج فرهنگ زیبای تندرستی و سلامت دانسته و گفت: توجه ویژه به سلامت و تندرستی فرزندانمان، به ویژه دانش‌آموزان ابتدایی امری مهم و حیاتی است.

وی افزود: اینهمه سفارش و توصیه پزشکان، مراقبین سلامت و متخصصین تغذیه در رابطه با توجه به سلامت و بهداشت غذا بیهوده نیست و در مورد اینکه چه غذاهایی را بخوریم و از خوردن چه غذاهایی امتناع بورزیم، توصیه کارشناسان باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه اکثر بیماریها به خاطر تغذیه ناسالم و ورزش نکردن است، تصریح کرد: با ایجاد این نمایشگاه‌ها به آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ تغذیه سالم پرداخته می‌شود که امری نیکو است.

سعدی پور خاطرنشان کرد: اگر اعتقاد داریم که توسعه از ابتدایی شکل می‌گیرد، باید از همین سنین نهادینه سازی این گونه فرهنگها را آغاز کنیم.پیشنهاد میکنم دانش‌آموزان ابتدایی بعنوان همیاران تغذیه، ترویج دهنده فرهنگ تغذیه سالم باشند.

به اشتراک بگذارید :