17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۳:۱۸:۱۳
کد مطلب:  1855439
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان خبر داد:
ستاد مدیریت بحران در اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان تشکیل شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی گیلان ومقابله با حوادث غیر مترقبه در فصل زمستان وروزهای سرد ویخبندان، ستاد مدیریت بحران در اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان تشکیل شد.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزرش و پرورش استان گیلان، سعید فلیحی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تلاش مدیران، با اشاره به پیش بینی هواشناسی گیلان و بروزحوادث احتمالی همچون یخ زدگی ، سرما واحتمال بارش برف اظهار داشت: ستاد بحران زمستانه اداره کل با هدف کمک رسانی سریع به مدارس برای ارائه خدمات مطلوبتر قبل از وقوع حوادث تشکیل شده است. وی در این زمینه افزود: تمهیدات لازم جهت برنامه ریزی و پیشگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه در فصل سرما و زمستان در مدارس و ادارات استان گیلان اندیشیده شده است. وی همچنین با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر سرمای شدید در روزهای آتی، خاطر نشان کرد: مهمترین اولویت در این راستا حفظ سلامتی دانش آموزان است و کنترل سیستم های گرمایشی مدارس اولین توصیه به مدیران مدارس می باشد. وی در ادامه با تاکید بر تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان/ ناحیه / منطقه و همچنین ستاد حوادث غیرمترقبه مدارس، تصریح کرد: وسایل نقلیه و کشیک های شبانه روزی در ادارات مستقر و در حال آماده باش کامل باشند. همچنین اقدام به انجام بیمه مسئولیت و اطمینان از بستن شیرهای گاز در ایام تعطیل و برف روبی سقف مدارس و مبادی ورودی ادارات و مدارس بسیار مورد تاکید است.

 

   شایان ذکر است هرگونه تعطیلی مدارس با اعلام رسمی اداره کل آموزش و پرورش و صرفاً از طریق صدا و سیمای استان گیلان و سایت این اداره کل امکان پذیر بوده در غیر این صورت تعطیلی مدارس توجیه ناپذیر است.

 

به اشتراک بگذارید :