18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۲:۵۷:۰۰
کد مطلب:  1855327
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
اجرای طرح تحولی ارتقاء مهارت برنامه نویسی و سواد دیجیتال معلمان و دانش آموزان دوره ابتدایی در استان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از اجرای طرح تحولی ارتقاء مهارت برنامه نویسی و سواد دیجیتال معلمان و دانش آموزان دوره ابتدایی در استان خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبدالهی با اعلام این خبر گفت: ارتقاء مهارت برنامه نویسی و سواد دیجیتالی مبتنی بر الگوی تسلط دیجیتال و استانداردهای علوم کامپیوتر  به عنوان طرح تحولی معاونت آموزش ابتدایی برای اولین بار در سال تحصیلی 1400-1401 برای 5 درصد دانش آموزان استان اجرا می شود.

  وی هدف از اجرای این برنامه تحولی را توانمندسازی معلمان و دانش آموزان در زمینه کاربرد فناوری های دیجیتال، توسعه تفکر محاسباتی و مهارت برنامه نویسی، شناخت مزایا و مخاطرات فضای مجازی، ارتقاء نگرش مثبت درخصوص لزوم آموزش و یادگیری سواد دیجیتال و مهمتر از همه تقویت مهارت های تولید محتواهای آموزشی دیجیتال عنوان کرد .

 عبدالهی با بیان اینکه در اجرای این طرح تأکید بر رویکرد تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است، اظهار داشت : بدین معنا که توسعه دانش، نگرش و مهارت معلمان و دانش آموزان و کاربرد آموخته ها در حل مسائل زندگی روزانه ، همچنین ارتقاء شایستگی دیجیتال متناسب با سن و پایه تحصیلی دانش آموزان می باشد.

 معاون آموزش ابتدایی استان در ادامه اظهار داشت : در این راستا ارتقای شایستگی سواد دیجیتال و مهارت برنامه نویسی 8500 نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی با همکاری 500 نفر از آموزگاران در 53 مدرسه این دوره تحصیلی توسط 19 مدرس آموزش دیده درسال جاری در دستور کار قرار دادیم و با برگزاری دوره های آموزشی برای مدرسان شهرستانی و سرگروههای درسی و معلمان مجری زمینه آموزش دانش آموزان از اول بهمن ماه فراهم گردیده است.

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد با آموزش و یادگیری مناسب سواد دیجیتال به معلمان و دانش آموزان زمینه حضور و زندگی مؤثر و مفید آنها را در عصر دیجیتال فراهم نماییم.

به اشتراک بگذارید :