19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۱:۱۰:۳۵
کد مطلب:  1855007
روز تکریم مادران و همسران شهدا گرامی باد
ما در طول این هشت سال دفاع مقدّس «« مادران شهدا »» را حماسى‌تر از بسیارى از پدرها یافتیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران 13 جمادی‌الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین (سلام الله علیها) همسر بزرگوار امیرالمومنین (ع) و مادر 4 شهید از شهدای نینوا، از سال 1392 این روز ارزشمند و یوم الله، در تقویم رسمی کشورمان به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته است .

به همین بهانه فراز هایی از سخنان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی) را مرور می کنیم

 رهبر معظم انقلاب در دیدار عوامل تولید فیلم سینمایى «شیار ۱۴۳» در روز خرداد ماه سال 1393 پیرامون مقام والای مادران شهدا فرمودند: «مادر، با این هویّت، با این تشخّص، با این احساس غیر قابل توصیف که واقعاً احساس مادر نسبت به فرزند اصلاً قابل توصیف نیست و ماها که نمی‌توانیم مادر باشیم، اصلاً درک نمی‌کنیم عظمت این احساس را ....

««  با یک چنین احساسى »» این مادر، هم تحمّل می‌کند هجرت فرزند خودش را به‌سوى جبهه‌هاى جنگ، هم تحمّل می‌کند شهادت او را، هم افتخار می‌کند. ما در طول این هشت سال دفاع مقدّس و بعد از آن، از مادران، گِله نشنفتیم بلکه به‌عکس، مادرها را حماسى‌تر از بسیارى از پدرها یافتیم.

ایشان همچنین در مورد مقام والای همسران شهدا نیزدر مورخ دوم اردیبهشت 1380فرمودند:

«« اگر همسران جوانی که شوهران فداکار و جوانمردشان به میدانهای نبرد رفته بودند، به بهانه‌ی داشتن فرزندان خرد، زبان شکوه باز می‌کردند، باب شهادت و مجاهدت بسته می‌شد. شما به گردن این انقلاب و این کشور و این ملت و تاریخ ما حق دارید.»»

یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و رزمندگان شهید و جاوید الاثر هشت سال دفاع مقدس گرامی باد.

به اشتراک بگذارید :