19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۰:۲۴:۳۵
کد مطلب:  1854879
از سوی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار می شود:
 اجرای طرح «هشتمین دوره سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز» در کشور در دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، از آغاز طرح هشتمین دوره سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز در سراسرکشور زیر نظر دبیرخانه ملی «همکلاسی آسمانی» خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، هدف از اجرای «طرح هشتمین دوره سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز در کشور» الگوگیری و الگوپذیری دانش آموزان از شهدای دانش آموز است و این طرح با محوریت هر انجمن یک شهید برگزار شود.

بر اساس این گزارش، در این طرح انجمن های اسلامی مدارس پسرانه با انتخاب یک شهید دانش آموز از شهر و منطقه خودشان، با این شهید عهد بسته و دفترچه ای را با عنوان «سند عاشقی» امضا خواهند کرد.

بر این اساس، پس از عهد با شهید و امضای سند عاشقی، دانش آموزان باید در طول سال تحصیلی جاری، ضمن سرگذشت پژوهی از آن شهید دانش آموز با ایجاد گروه های دانش آموزی، تولیدات رسانه ای را در قالب گنجواره تهیه کنند.

در همین راستا، اختتامیه «طرح هشتمین دوره سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز در کشور» همزمان با برگزاری «کنگره ملی شهدای دانش آموز» در یکی از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس برگزار و از برگزیدگان آن در تابستان 1401 تجلیل خواهد شد.

در این گزارش آمده است، «هشتمین دوره سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز»، ویژه دانش آموزان پسر مدارس متوسطه دوره اول و دوم است.

شایان ذکر است، دانش آموزان علاقه مند می توانند از هم اکنون تا پایان دی ماه وارد پورتال ملی همکلاسی آسمانی به آدرس https://hamkelasi.ayandehsazan.ir/ شده و ثبت نام نمایند.

به اشتراک بگذارید :