22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۰۹:۳۹:۰۰
کد مطلب:  1854749
بهرامی معاون آموزش متوسطه استان:
راه اندازی هنرستان جوار با مشارکت شرکت توسعه صنایع ریلی ایران (ایریکو)

جلسه هماهنگی و هم اندیشی تأسیس هنرستان جوار شرکت نوسعه صنایع ریلی ایران (ایریکو) با حضور بهرامی معاون آموزش متوسطه ، اخوان رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش و شریفی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ابهر و خالق پرست رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ابهر و همکاران در محل دفتر شرکت ایریکو با حضور مسئولین شرکت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،در ابتدای جلسه بهرامی گفت: امر مهارت آموزی به عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری ،اسناد بالا دستی از جمله نقشه جامع علمی کشور و به ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جزو تکالیف الزام آور دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به زحمات وتلاشهای همکاران در مناطق و اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در خصوص تلاش در افزایش کیفی و کمی آموزش های مهارتی و افزایش رشد شاخص کمی، اظهار داشت: بایستی شرایطی فراهم گردد تا با استفاده از ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی شاهد رشد شاخص کیفی در آموزش های فنی و مهارتی باشیم.

این مقام مسئول استفاده از ظرفیت شرکت های صنعتی و تأسیس هنرستانهای جوار را راهکار افزایش و تقویت مهارت آموزی و تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز صنعت عنوان نمود.

در ادامه جلسه اخوان رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش ضمن تقدیر از میزبانی شرکت ایریکو، هدف از ایجاد هنرستانهای جوار را تربیت نیروی متخصص مورد نیاز بازار عنوان کرده و گفت: شرکت ایریکو با تأمین فضا و نیروی انسانی در راه اندازی رشته های مرتبط با زمینه فعالیت شرکت با آموزش و پرورش همکاری خواهد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای شاخه کاردانش در راه اندازی رشته های مرتبط با زمینه های مختلف فعالیت واحدهای صنعتی، تأکید کرد که اجرای رشته های جوار تا زمان تأمین نیروی متخصص مورد نیاز شرکت ادامه خواهد داشت.

در ادامه جلسه شریفی رئیس اداره آموزش و پرورش ابهر و خالق پرست رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ابهر نیز به بیان نظرات و مطالب خود پرداختند.

مرادی مشاور مدیرعامل شرکت ایریکو نیز با اشاره به اینکه هنر شرکت های صنعتی ایجاد فرصت پیوند آموزش و صنعت است آمادگی خود را جهت بررسی تأسیس هنرستان جوار شرکت ایریکو در هیأت مدیره شرکت اعلام نموده و خواستار ارائه گزارش تخصصی و آئین نامه و شیوه نامه تأسیس هنرستان جوار از طرف آموزش و پرورش برای بررسی کارشاسی در جلسات بعد شدند.

به اشتراک بگذارید :