16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۰۹:۴۰:۵۳
کد مطلب:  1854739
پیام استاندار قم به مناسبت هفته شورای های آموزش و پرورش و نقش آن در آموزش و پرورش

استاندار قم به مناسبت هفته شورای های آموزش و پرورش پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، متن کامل پیام سید محمد تقی شاهچراغی به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

26دیماه سالروز تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را که مظهر مشارکت و همدلی با دستگاه عظیم آموزش و پرورش و سایر دستگاهها و نهادها ی مردمی است را به معلمین بصیر و مدیران پرتلاش و اولیا صدیق وهمراه تبریک عرض می نمایم.

آموزش یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار و میزان توجه به امر آموزش و ارتقای زیر ساخت های آن تاثیر قابل توجهی در فرآیند توسعه کشور ایفا می کند. در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و برنامه های توسعه کشور، جایگاه ویژه ای برای آموزش و پرورش پیش بینی گردیده و دسترسی به فرصت های برابر آموزشی، در ردیف حقوق اساسی ملت طبقه بندی شده است.

با عنایت به گستردگی شرح وظایف و حوزه کاری آموزش و پرورش و ضرورت هماهنگی و تجمیع منابع و امکانات برای کمک به پیشبرد اهداف و برنامه های آموزشی، شورای آموزش و پرورش استان ها نقش تعیین کننده ای در اجرای قوانین و هم افزایی منابع بخش دولتی و غیر دولتی به منظور ارتقای کیفیت آموزشی و ایجاد فرصت های برابر آموزشی در سطح کشور داشته است.

نکته مهمی که اعضای شورای آموزش و پرورش استان باید بدان توجه داشته باشند اینست که تصمیمات و اقدامات آنها دارای آثار و نتایج در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بوده و نسل حاضر و نسل های آینده از این تصمیمات تاثیر خواهند پذیرفت.

بر این اساس شورای آموزش و پرورش را میتوان بعنوان یکی از مهمترین شوراهای اداری در سطح استان مورد توجه قرار داد و باید کلیه دستگاه های اجرایی نگاه ویژه ای نسبت به این شورا اتخاذ نموده و تمهیدات لازم برای مشارکت جدی در جلسات شورا و همکاری در اجرای مصوبات و رفع مسائل و مشکلات موجود در روند اجرای برنامه های آموزش و پرورش را داشته باشند.

اگر چه بیماری کووید 19 یک چالش و بحران مشترک و یک تنگنای جهانی است اما لازم است در قلمرو جغرافیای خود و با استفاده از امتیازات قانونی و طراحی و اجرای یک مدل راهبردی به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم ضمن عبور از این بحران، شاهد آینده ای روشن و توام با امید و پشتکاری برای دانش آموزان باشیم.

اینجانب ضمن تبریک و گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش(24 لغایت 30 دی ماه)، امید دارم زمینه های لازم جهت همراهی بیش از پیش و ترغیب شوراها به تصمیم سازی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای منطقه ای فراهم گردد و فعالیت های شوراهای آموزش و پرورش در استان، با برخورداری از ظرفیت های عظیم فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی و همراهی افراد فرهیخته و صاحب نظر و تلاش های بیدریغ فرهنگیان گرانقدر، مدیران و مسئولین نظام تعلیم و تربیت و خیرین بزرگوار شتاب بیشتری گرفته تا در آینده ای نه چندان دور شاهد رشد و پیشرفت همه جانبه باشیم.

در پایان از زحمات کلیه دبیران ، آموزگاران ، مدیران و پرسنل محترم آموزش و پرورش استان و اعضای محترم شورای آموزش و پرورش، دانش آموزان و اولیاء گرامی شان قدردانی نموده و برای آنها آرزوی سلامتی و توفیق برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارم.

سید محمد تقی شاهچراغی

استاندار قم

به اشتراک بگذارید :