15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۰۲:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1854549
اکران فیلم مرد نقره ای ویژه دانش آموزان آذربایجان شرقی/
علمی: زبان هنراصیل ترین، خالص ترین و رساترین زبان برای رشد و شکوفایی افراد است

صبح امروز طاهر علمی در باشگاه فرهنگیان استان در خصوص اکران فیلم مرد نقره ای هنر را به عنوان اصیل ترین، خالص ترین و رساترین زبان برای رشد و شکوفایی افراد دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، طاهر علمی در نشست هم اندیشی اکران فیلم مرد نقره ای بیان کرد: تربیت کاری پیچیده است برای این که انسان ها سلیقه ها و افکار متعدد و گوناگونی دارند و به همین دلیل، تربیت نیز به روش های متنوعی نیازمند هست.

وی با بیان این که در عصر کنونی صنعت و هنر سینما از تاثیرگذاری بالایی برای تربیت  برخوردار است، ادامه داد: هنر و بیان هنری از آنجا که با فطرت انسانی مرتبط است  در مسائل تربیتی به‌صورت یک ابزار قدرتمند مطرح است.

علمی گفت:  یکی از ساحت های تعریف شده در سند تحول بینادین آموزش و پرورش ساحت تربیت زیبایی‌ شناختی و هنر است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان افزود: متخصصان تعلیم و تربیت بر این باورند که استفاده از ابزار هنر  در تربیت دانش آموزان تاثیر بالایی دارد و در واقع زبان هنر، اصیل ترین، خالص ترین و رساترین زبان  است که می توانیم با استفاده از آن افراد را به سمت رشد و شکوفایی پیش ببریم.

رئیس سازمان دانش آموزی استان نیز با تاکید بر اهمیت رسانه و سینما برای تحقق اهداف تربیتی گفت: فیلم مرد نقره ای به پاس داشتن ارزش های اسلامی و ارج نهادن به هویت و نمادهای ملی، همچون پرچم پرداخته است که در فضیلت های تشکیلاتی و مهارت های تشکیلاتی سازمان دانش آموزی به این موارد  توجه شده است.

صمد علیزاده با بیان این که از 22 دی ماه اکران عمومی فیلم مرد نقره ای آغاز شده است، افزود: طبق تفاهمنامه سازمان دانش آموزی مرکز با  عوامل این فیلم ، دانش آموزان و خانواده ها  می توانند  فیلم را به صورت نیم بهاء  تماشا کنند.

وی گفت: نواحی و مناطق می توانند با هماهنگی های لازم از سالن های سینما برای سانس دانش آموزی استفاده کنند و یا با  هماهنگی سازمان مرکز و  شرکت پخش فیلم، از سالن هایی که تجهیزات کافی دارند و یا از ظرفیت کانون های فرهنگی تربیتی استفاده کنند.

رئیس سازمان دانش آموزی استان افزود: مدارس می توانند با رعایت ضوابط و مقررات  مطابق با دستورالعمل برگزاری اردوهای دانش آموزی از سامانه گیشه 7 به خرید بلیت گروهی اقدام کنند./ابراهیمی

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :