18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۰۷:۴۳:۰۲
کد مطلب:  1854309
بازدید مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از «هنرستان راضیه» و «دبستان شهید شبلی» کامیاران

در راستای نظارت بر فعالیت های مدارس و بررسی وضعیت آموزشی و مسائل بهداشتی، مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان از «هنرستان راضیه» و «دبستان شهید شبلی» شهرستان کامیاران بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از کامیاران، در راستای نظارت بر فعالیت های مدارس و بررسی وضعیت آموزشی و مسائل بهداشتی، مدیر کل و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان به همراه مدیر و معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان کامیاران از «هنرستان راضیه» و «دبستان شهید شبلی» بازدید کردند.

در این بازدید مدیر کل آموزش و پرورش کردستان فعالیت های این واحد های آموزشی در محورهای مختلف را ارزیابی کرد و با مدیر، معلمان مدرسه و دانش آموزان گفتگو کرد.

وی در جریان این برنامه با تشکر از تلاش کلیه فرهنگیان در راستای پیگیری برنامه های بازگشایی مدارس، از نحوه تشکیل کلاس های درس به صورت گروه بندی و حضور نوبتی دانش آموزان، کیفیت رعایت امور بهداشتی، ضد عفونی و گند زدایی مدارس، استفاده دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی و آموزشی از وسایل بهداشتی نظیر ماسک، تهیه و تدوین اطلس آموزشی و تشکیل شورای مدرسه، اطلاع رسانی به خانواده ها و نحوه تعامل با اولیا بازدید کرد و توصیه های لازم را به مدیر، معلمان و دانش آموزان ارائه کرد.

قربانی سلامت دانش آموزان را مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاد دهی و یادگیری عنوان کرد و با تاکید بر اینکه در فعالیت مدارس فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی یک اصل مهم است، آموزش حضوری را اولویت استان دانست.

وی همچنین در گفتگو با مدیر و عوامل اجرایی هنرستان راضیه اظهار داشت: بهتر است در هنرستان ها ضمن اهمیت تمامی رشته های کنونی، با مشارکت خیرین رشته های جدید مورد نیاز بازار کار نیز ایجاد شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر اینکه مسائل بهداشتی از جانب دانش آموزان و مربیان و متولیان امر به خوبی رعایت می شود و والدین نگرانی در این خصوص نداشته باشند، اظهار کرد: در صورتی که دانش آموزی به هر دلیل کسالت داشت، نیاز نیست در کلاس حضوری شرکت کند و باید تا زمان بهبودی کامل استراحت داشته باشد.

 

به اشتراک بگذارید :