14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۲۱:۳۲:۵۸
کد مطلب:  1854181
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبر داد:
قرارگاه سند تحول بنیادین در فارس تشکیل می شود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: برای اجرای مطلوب و با کیفیت سند تحول بنیادین به دنبال این هستیم تا قرارگاه سند تحول بنیادین را تشکیل دهیم تا در اجرای این سند در کشور پیشتاز باشیم

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمدخلیل عسکری، در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر ضرورت اجرای سند تحول آموزش و پرورش اظهارداشت: نسبت به بومی سازی و اجرای سند تحول بنیادین در قالب ایجاد یک قرارگاه سند تحول، عزمی جدی داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه نظام رتبه‌بندی معلمان یکی از دستاوردهای اساسی سند تحول است، گفت: در این سند به معیشت معلمان نیز توجه شده که امیدواریم همت دولت و مجلس هرچه زودتر شاهد اجرایی شدن رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باشیم.

عسکری با بیان اهداف و اولویت‌های آموزش و پرورش استان فارس افزود: بومی‌سازی و برش استانی سند تحول، اجرای بیانیه گام دوم و تشکیل هسته اندیشه‌ورز برای اجرای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی اهدافی است که در استان فارس دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه باید تربیت در مدارس بر مبنای 6 ساحت باشد و تربیت تک ساحتی نیز باید برچیده شود، گفت: دستگاه‌ها و ادارات در ذیل این 6 ساحت به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی به ضرورت ارتقا جایگاه آموزش و پرورش استان اشاره کرد و افزود: بسیاری از دانش آموزان 3 مقطع در دوران کرونا به دلایل مختلف از تحصیل بازمانده اند که باید این عزیزان را به چرخه تعلیم و تربیت برگردانیم.

عسکری با بیان اینکه مدارس برای بازگشایی در پساکرونا نیاز به حمایت و تجهیزات دارند، گفت: حمایت برای تامین اعتبارات نیاز اصلی آموزش و پرورش استان فارس است.

وی با اشاره به وضعیت کلاس‌های غیراستاندارد گفت: بیش از 5 هزار کلاس درس غیر استاندارد در استان وجود دارد که نیاز به باز احداث یا مقاوم‌سازی دارند.

به اشتراک بگذارید :