14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۸:۰۳:۲۶
کد مطلب:  1854051
رئیس سازمان مدارس صدرا کشور در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
فعالیت ۲۰۰ مدرسه صدرا در کشور/ نگاهی بین‌المللی را در مدارس صدرا دنبال می‌کنیم

رئیس سازمان مدارس صدرا از فعالیت ۲۰۰ مدرسه صدرا در سطح کشور خبر داد و گفت: در این مدارس ۱۴ هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل و ۴ هزار معلم و کادر آموزشی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حامد تقدیری، در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس از فعالیت ۲۰۰ مدرسه صدرا در سراسر کشور خبر داد و گفت: در این مدارس ۱۴ هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند.

رئیس سازمان مدارس صدرا کشور با بیان اینکه این مدارس دارای ۴ هزار معلم و کادر رسمی آموزش و پرورش هستند، افزود: مدارس صدرا، بزرگترین شبکه مدارس دولتی بعد از وزارت آموزش و پرورش هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین  تقدیری گفت:مدارس شبکه‌ای کم نداریم از جمله راهیان کوثر، رزمندگان و غیره که عمدتاً غیرانتفاعی هستند که بزرگترین شبکه مدارس دولتی همین مدارس صدرا هستند.

وی بیان کرد: نیمی از ساختمان‌های این مدارس هدیه رهبر معظم انقلاب است و نیمی از این مدارس هم امانی آموزش و پرورش هستند.

رئیس سازمان مدارس صدرا اظهار کرد: طی ۴ سال اخیر سازمان تبلیغات اسلامی به این نتیجه رسیده است که برای اجرای سند تحول بنیادین باید گام به گام حرکت کرد.

وی مدارس صدرا را مدارس استراتژیک عنوان کرد و گفت: سازمان صدرا در دوره متوسطه اول هم علاوه بر رشته معارف به رشته های دیگر نیز ورود کرد و اکنون دنبال الگوسازی هستیم.

حجت الاسلام تقدیری با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال کمک‌رسانی به آموزش و پرورش است، افزود: دغدغه ما این است که اتفاق عدالت آموزشی و تربیتی رقم خورد و این مسئله هم نیاز به همت جمعی هم سازمان تبلیغات اسلامی هم آموزش و پرورش دارد.

رئیس سازمان مدارس صدرا با تأکید بر اینکه در این مدارس و نقاط استراتژیک واقعاً کار شود و همه سعی کنیم تا به این مدارس کمک شود، گفت: ما نمی‌گوییم تعداد زیادی مدرسه صدرا در شیراز باشد اما اگر یک مدرسه وجود دارد در همین مدرسه دارای نظام تربیتی، اردویی و فرهنگی غنی باشد.

وی  با بیان اینکه مصوب ما این است که در سال آینده نه تنها به مدارس صدرا بلکه به بخش‌های دیگر آموزش و پرورش هم کمک کنیم، افزود: دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان، اردوهای مدارس، تشکل‌های تعلیم و تربیت آموزش و پرورش از جمله مواردی است که می‌توانیم کمک کنیم و به احتمال زیاد نیز گردهمایی تشکل‌های تعلیم و تربیت آموزش و پرورش کل کشور را در اسفندماه سال جاری برگزار خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین تقدیری با تصریح اینکه تنها یکی از کمک‌های سازمان تبلیغات اسلامی به آموزش و پرورش مدارس صدرا هستند و کمک‌های دیگری هم در حوزه فرهنگیان می‌تواند انجام دهد، گفت: اکنون بیشتر به دنبال کیفی‌سازی مدارس صدرا هستیم.

رئیس سازمان مدارس صدرا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نگاه بین‌المللی در این مدارس هم وجود دارد، گفت: اگر در این مدارس بحث آموزش زبان خارجی داریم برای اتصال گفتمان جهانی انقلاب اسلامی است و یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در مدارس صدرا مشاهده می‌کنیم، ۲ هزار و 550 فارغ‌التحصیل سالانه است که می‌توانند در آینده مدیران میانی باشند و اتصال آن‌ها را به عرصه بین‌الملل دنبال می‌کنیم.

وی گفت: همچنین در این مدارس اتصال فارغ‌التحصیلان را به تشکل‌های کلان حاکمیتی که می‌تواند مدرسه تراز انقلاب اسلامی را به پیش ببرد، دنبال می‌کنیم چون انقلاب اسلامی محدود به ایران نیست و یک انقلاب جهانی است و این ظرفیت‌ها را مورد توجه قرار می‌دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین تقدیری با یادآوری اینکه استان فارس ارتباط بین‌المللی بسیاری دارد، گفت: فضای بین‌المللی را می‌توانیم در مدارس صدرا در سطح استان فارس دنبال کنیم.

رئیس سازمان مدارس صدرا با بیان اینکه اولویت ما دختران هستند، گفت: در بخش دختران فعالیت‌ها و برنامه‌های بسیاری داریم البته می‌توانیم از پیشنهادات این قسمت هم استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید :