14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۷:۴۸:۵۶
کد مطلب:  1854047
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در دیدار با مدیرکل آموزش وپرورش فارس تاکید کرد:
با استفاده از ظرفیت های دینی و تاریخی فارس باید رویکرد تربیتی در آموزش و پرورش استان را تقویت کنیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به ظرفیت‌های این سازمان برای کمک به آموزش و پرورش این نکته را یادآور شد: با استفاده از ظرفیت های دینی و تاریخی فارس باید رویکرد تربیتی در آموزش و پرورش فارس را تقویت کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع، در  دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس  گفت: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی این است که در حوزه مدرسه تصدی‌گری نداشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا نگاه ابزاری را به فرایند تحصیل را کم کنیم و رویکرد تربیتی بیش از پیش حاکم شود، افزود: در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت‌های خوبی هم در سطح استان و هم در سطح ستاد دارد و استان فارس هم ظرفیت‌های بومی فرهنگی و دینی سرشاری دارد که می‌تواند در خدمت این نگاه تربیتی قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین قانع با تصریح اینکه انتظار می‌رود که آموزش و پرورش فارس فضا را برای این نوع نگاه را بیش از پیش باز کند، گفت: ظرفیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر مدارس صدرا، مسئله دانشگاه فرهنگیان، توانمندسازی معلمان در سطوح مختلف، اجرای برنامه‌های علمی فرهنگی و ترویجی در سطوح مختلف مدارس که قابلیت اجرا دارد، است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: این‌ ظرفیت‌ها در راستای تربیت جوان تراز تمدن اسلامی که مدنظر رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب است و با این رویکرد سازمان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که می‌توان تفاهم‌نامه‌های متعددی را در این موضوع تدوین کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت ۳۶ اداره تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان‌های استان فارس خواستار تمرکززدایی برنامه‌ها در مرکز استان شد و گفت: باید سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای شهرستان‌ها داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین قانع ادامه داد: در این راستا و به منظور تمرکززدایی برنامه‌ها در سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس را به ۴ منطقه تقسیم‌بندی کردیم که بتوانیم دسترسی‌ها را هم از حیث بودجه‌ای و هم برنامه‌ای راحت‌تر کنیم.

گفتنی است در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین تقدیری رئیس سازمان مدارس صدرا کشور نیز حضور داشت.

 

به اشتراک بگذارید :