15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۴:۲۸:۱۹
کد مطلب:  1853921
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی مطرح کرد:
مدارس ظرفیت مهم و قابل توجهی در میزبانی از زائرین امام رضا (ع) دارند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی در جلسه هماهنگی ستاد اسکان زائرین فرهنگی گفت: مدارس ظرفیت مهم و قابل توجهی در میزبانی از زائرین امام رضا (ع) دارند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی در جلسه هماهنگی ستاد اسکان زائرین فرهنگی با بیان اینکه هویت انسان در مسیر زندگی گاه تغییر و گاه تکمیل می شود و هویت فرهنگی، اجتماعی و دینی ما در عرصه تعلیم و تربیت شکل می گیرد اظهار داشت: اقدامات و فعالیت های آموزش و پرورش خراسان رضوی در در دوره های مختلف در میزبانی از زائرین امام رضا(ع) شایان تقدیر است.

وی با بیان اینکه اصلی ترین و محوری ترین مسئله در ارائه خدمات به زائرین، فرهنگ میزبانی از زائرین است که اگر حل شود سایر مسائل نیز حل خواهد شد تصریح کرد: آموزش و پرورش با تربیت دانش آموزانی که خود را میزبان زائران امام رضا (ع) بدانند و همچنین ترویج فرهنگ میزبانی زائرین می تواند نقش موثری در ارتقاء فرهنگی میزبانی از زائرین ایفا کند، چراکه تاثیرگذارترین حوزه در ارتقاء فرهنگ میزبانی زائرین آموزش و پرورش است.

حجت الاسلام گنابادی نژاد با تاکید بر اینکه مدارس در بحث اسکان زائرین امام رضا (ع) ظرفیتی بزرگ، مهم و قابل توجهی دارند گفت: باید برنامه ریزی های لازم را در خصوص میزبانی از زائرین در ایام نوروز امسال با توجه به تفاوت های موجود با دو سال گذشته صورت پذیرد.

وی تاکید کرد:  در خصوص اسکان زائرین امام رضا علیه السلام در مدارس باید هماهنگی با دانشگاه علوم‌پزشکی کامل و به هنگام باشد.

به اشتراک بگذارید :