22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۳:۴۸:۴۲
کد مطلب:  1853769
آئین هم اندیشی قطب چهار کانونهای فرهنگی تربیتی با تشکیل کارگاه های تخصصی به کار خود پایان داد

آئین هم اندیشی قطب چهار کانونهای فرهنگی تربیتی که با حضور اعضای مربوطه از استان های ایلام، کردستان، کرمانشاه، مازندران و همدان به میزبانی کانون فرهنگی تربیتی سهروردی زنجان برگزار شد با تشکیل کارگاه های تخصصی و آیین اختتامیه به کار خود پایان داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل در آیین اختتامیه این نشست ضمن تشکر از میهمانان و همکاران برای حضور در این گردهمایی قطب چهار کانونها  افزود: مدیران کانونها و کارشناسان این حوزه از مجرب ترین افراد آموزش و پرورش هستند و در زیست بوم جدید و ایام شیوع ویروس کرونا بر این تجربیات ارزشمند افزوده شد.

گنج خانلو ادامه داد: عصاره ی سند تحول بنیادین تلاش برای یادگیری و متوازن سازی تعلیم و تربیت است و از این رو در کانونهای فرهنگی تربیتی انتخاب نیروهای با تجربه و توانمند و ایجاد فضای استاندارد یادگیری می تواند به تحقق این دو مهم یاری رساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جوامع بشری رشد یافته از مسیر تحول در نطام یادگیری عبور کرده اند و در شروع این مسیر این سوال را مطرح می کنند که ما باید چه چیز بیاموزیم؟ چرا بیاموزیم؟ چگونه بیاموزیم؟.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل استان به فلسفه وجودی گردهمایی ها هم  اشاره کرد و افزود: باید در ارزیابی این گردهمایی ها به نیاز های دانش آموزان توجه شود تا فعالیت ها بهبود یابند.

در ادامه جلسه فرهاد قاسمپور معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگی هنری وزارت ضمن تقدیر از میزبانی استان زنجان در برگزاری این نشست قطبی افزود: برپایی نشست ها باید منتج به نتایج مفید و سازنده برای کانونهای فرهنگی تربیتی باشد و برنامه ها به سمت توسعه ی همه جانبه این مجموعه های فرهنگی و هنری  پیش برود.

سید علی سیدی رییس اداره امور برنامه ریزی کانونهای فرهنگی تربیتی وزارت نیز در این جلسه از اقدامات کانونها قدردانی کرد و افزود: مشکلات فراوانی که در این حوزه وجود دارد باید با برنامه ریزی و پیگیری ها به شکل سازنده حل و فصل گردد.

پس از برپایی نشست های تخصصی فرهنگی هنری و امور کانونهای فرهنگی تربیتی و تبادل نظر اعضا، در مراسم اختتامیه نشست هم ندیشی ، تندیس یادبود گردهمایی به نمایندگان استان ها اهدا و از زحمات مدیران کانونهای فرهنگی تربیتی سهروردی و معراج زنجان تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :