13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۳:۰۶:۵۱
کد مطلب:  1853621
ایثار معلمی که به‌جای استراحت، در بستر آموزش آرمید؛
کمر درد هم مانع تدریس معلم سمیرمی نشد

حسن آقایی معلم مدرسه روستایی بی بی سیدان سمیرم، مدتی است که به‌خاطر بیماری دیسک کمر زمین‌گیر شده و مسافت ۵۰ کیلومتری روستا را با همراهی همکاران در کلاس درس حاضر می‌شود تا در بستری از درد، تعلیم علم کرده و مشق عشق و ایثار در دفتر دانش‌آموزان حک کند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و به نقل از خبرگزاری فارس اصفهان، آن‌گاه که واژه‌ها در کنار هم قد می‌کشیدند تا معنای ایثار را بر لوح زندگی حک کنند من در کودکانه‌هایم از حضورت درس می‌آموختم، وقتی پای رفتن نبود و از شدت درد در بستری از تعهد آرمیده بودی و چون چراغی در سرمای سوزان زمستان گرما‌بخش محفل دانش بودی.

معلم مدرسه روستای بی‌بی سیدان سمیرم مدتی است به دلیل درد ناشی از دیسک کمر، نمی‌تواند ایستاده در کلاس تدریس کند و آرمیده در بستری از درد، مشق عشق می‌کند. عشق و تعهد به کار، معلم و دانش‌آموزان مدرسه را چون چراغی در سرمای سوزان زمستان گرد هم آورده تا گرمابخش محفل دانش باشد و دانش‌آموزانی که کلاس را فرش راهش کردند و گرداگرد معلم پروانه‌وار جمع شده‌اند تا از روشنایی شمع وجودش بهره‌مند شوند. اهمیت علم و مدیر مدرسه شهید احمدعلی دوستکام روستای بی‌بی سیدان از بخش پادنای سفلی با وجود بیماری دیسک کمر، مدرسه و کلاس را تعطیل نکرد و خوابیده در بستر درد به دانش‌آموزان تعلیم علم می‌دهد.

و این میسر نیست مگر با همکاری و همراهی دانش‌آموزان و همکارانی که چون اعضای یک پیکر و یک خانواده این درد را تحمل می‌کنند و حسن آقایی هر روز با کمک و همیاری همکارانش مسافت ۵۰ کیلومتری را تا روستا می‌پیماید تا دانش‌آموزان از تحصیل عقب نمانند.

آقایی که مدیر و معلم مدرسه است هشت دانش‌آموز چندپایه دارد و باتوجه‌به وجود بیماری کرونا و آموزش آنلاین کار تدریس و آموزش در این روستا را تعطیل نکرد زیرا دانش‌آموزان اینترنت پرسرعت کافی برای برقراری ارتباط با معلم خود به‌صورت آنلاین ندارند. حسن آقایی به مدت سه سال است که در مدرسه شهید احمدعلی دوستکام روستای بی‌بی‌سیدان انجام‌وظیفه می‌کند و ارتباط بین دانش‌آموزان و معلم باعث شده که با وجود درد و بیماری، تدریس و حضور در کلاس حتی در شرایط سخت را تعطیل نکند.

هرچند این معلم می‌توانست با زمین‌گیر شدن ناشی از بیماری در خانه بماند و استراحت کند ولی تعهد و عشق به دانش‌آموزان او را بر سر کلاس درس حاضر کرده و می‌گوید: اگر بیماری ادامه داشته باشد نیز با همین شرایط بر سر کلاس حاضر می‌شوم و به دانش‌آموزان درس می‌دهم.

به اشتراک بگذارید :