19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۵:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1853531
دوره تربیت مدرس شیوه‌های تبلیغ دانش‌آموزی مناطق مرزی به کار خود پایان داد

پس از یک هفته، دوره تربیت مدرس شیوه‌های تبلیغ دانش‌آموزی ویژه مناطق مرزی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ملکی، قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، دوره تربیت مدرس مناطق مرزی به منظور تربیت مدرس برای توانمندسازی معلمان و مدیران مدارس و نیز روحانیون فعال در عرصه تبلیغ دینی مستقر در مناطق مرزی با حضور اساتید مبرز حوزه و دانشگاه به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان قم و نیز همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و ستاد همکاریها به مدت یک هفته درقم برگزار و  پنج‌شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰به کارخود پایان داد.

 برپایه این گزارش شرکت کنندگان در این دوره با ابراز رضایت از مباحث مطرح شده در کلاس ها برگزاری اینگونه دوره ها را نیاز ضروری روحانیون و معلمان در اموزش و پرورش دانسته و خواستار توسعه آن در فصول سال تحصیلی شدند.

در این دوره شش روزه کارشناسان و اساتید، آخرین یافته های علمی و نیز شیوه های نوین تبلیغ و تدریس را برای شرکت کنند گان تشریح نموده و خواستار توجه مربیان و روحانیون فعال به این شیوه ها و شناخت حساسیت ها ی مخاطبان خود در زمینه های علمی اعتقادی و باورمندی ارایه مباحث به جامعه هدف شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید ملکی قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه در اختتامیه این دوره ،عزم حوزه علمیه برای کمک به آموزش و پرورش را جزم دانست و گفت؛تلاش خواهیم کرد با توانمند سازی معلمان و نیز تزریق نیروی جوان و پرانرژی طلاب  در طرح امین و دیگر برنامه های از پیش تعیین شده در برنامه پنج ساله همکاریها به سهم خود در تحقق سند تحول بنیادین کمک کنیم.

این دوره که با حضور مدرسان استان‌های مرزی تشکیل شده بود بمدت یک هفته با موضوع شیوه‌های تبلیغ، گفتگو با نوجوانان و جوانان و پاسخ‌گویی به سوالات و شبهات دانش‌آموزان برگزار شد.طبق نظرسنجی‌های میدانی و مکتوب، شرکت کنندگان در دوره از کیفیت دوره رضایت خوبی داشتند.

افراد شرکت کننده در دوره، در اداره جلسات گفتمان دانش‌آموزی دوره‌های توانمندسازی معلمان و مدیران مدارس و دوره‌های آموزش مبلغان فعال در عرصه آموزش‌وپرورش کمک خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید :