22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۲:۲۱:۲۱
کد مطلب:  1853519
پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش

استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عابدین خرم به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش پیام تبریکی صادر کرد.

متن کامل پیام استاندار آذربایجان شرقی بدین شرح است:

«وامرَهُم شورا بَینَهُم»

امروزه بشر هر تعریفی که از سعادت بشری داشته باشد، برای رسیدن به آن تمامی تلاش‌ها بر دوش انسان‌هایی است که باید بار این قافله را به سر منزل مقصود برسانند.

از آن جایی که در جهان معاصر، نهاد آموزش و پرورش مسئولیت تربیت نیروی انسانی در جامعه را بر عهده دارد، پس سعادت مندی در گرو تربیت نیروی انسانی است.

بدیهی است مراد از نهاد آموزش و پرورش، تنها وزارت آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت رسمی کشور نیست. بلکه نهادهای متعددی چون خانواده، رسانه‌های جمعی، دستگاه‌های فرهنگی و... متولی تعلیم و تربیت‌اند.

با مشارکت مردم در امور آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت به معنی واقعی و بنیادین آن تحقق می یابد، چرا که ذات آموزش و پرورش، مشارکت همه‌ی  عوامل و عناصر دخیل در فرآیند یاددهی – یادگیری را طلب  می کند و بدون تردید مشارکت در تصمیم گیری های این حوزه، سبب رشد و بالندگی آموزش و پرورش گردیده و زمینه تحقق جامعه پویا را فراهم می‌نماید.

تشکیل شوراهای آموزش و پرورش به عنوان یک تجربه موفق جهانی نیز، در راستای تحقق خرد جمعی، مشارکت و نظارت مردم در امر تعلیم و تربیت وبسیج سرمایه‌های محلی برای پیشرفت تعلیم و تربیت است.

لزوم توجه و بهره‌مندی از آیه شریفه "وامرَهُم شورا بَینَهُم" خرد جمعی، تجارب همگانی، طرح و اندیشه‌های خلاقانه را برخوردار می‌‌سازد و این نقطه عطفی برای ساختن جامعه‌ای سعادتمند است.

با توجه به فعالیت 34 شورای آموزش و پرورش در سطح استان و حضور مدیران، فرهنگیان و نخبگان استان در این شوراها، می‌توان به اهمیت و نقش بسزای این شورا در حل مسائل و مشکلات و حرکت به سوی موفقیت و تعالی در گرو برنامه‌ریزی هدفمند و مشارکت‌های مردمی و سازمانی پی برد.

اینجانب از تمامی دست اندرکاران شوراهای آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها انتظار دارم و تأکید می‌کنم نقش مهم خویش را در پویایی حرکت شوراها مهم شمرده و با همیاری و همکاری با آموزش و پرورش، آینده خوب و درخشانی برای کشور رقم بزنند.

                                                                                  عابدین خرّم

                                                          استاندار آذربایجان شرقی

 

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :