19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۱:۰۲:۵۹
کد مطلب:  1853283
در راستای مهارت‌یابی دانش‌آموزان در شناخت مصادیق معروف و منکر صورت می گیرد:
برگزاری پویش ملی دانش آموزی «یادآوران معروف»

پویش ملی دانش آموزی «یادآوران معروف» در راستای مهارت‌یابی دانش‌آموزان در شناخت مصادیق معروف و منکر، برگزار می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری پویش ملی دانش آموزی «یادآوران معروف»در راستای مهارت‌یابی دانش‌آموزان در «امر به معروف و نهی از منکر»، خبر داد و بر تشویق دانش‌آموزان به شناخت مصادیق معروف و منکر و رعایت و ترویج نیکی‌ها و معارف و آشنایی با منکرات و ناهنجاری‌های اجتماعی به عنوان یکی از رسالت‌های اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه راه دستگاه تعلیم و تربیت تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، در راستای تحقق این رسالت و با هدف مهارت‌یابی دانش‌آموزان در امر به معروف و نهی از منکر، اولین پویش ملی دانش آموزی «یادآوران معروف» برگزار می‌شود. در این پویش که بصورت یک رقابت ملی برگزار می شود، دانش‌آموزان پس از دریافت و مشاهده کلیپ‌های پویش با شعار «بی تفاوت نباشیم» و «قهرمان باشیم»، به سوالات مسابقه پاسخ می‌دهند.

بر این اساس، شروع پویش از 25 دی 1400 است و کلیپ‌های پویش به مدت 14 هفته و در روزهای شنبه، در کانال پویش در شبکه شاد به نشانی@moflehoonmeduمنتشر می‌شود. در این کلیپ‌های آموزشی، دانش‌آموزان با روش‌های مختلف امربه معروف و نهی ازمنکر آشنا شده و زمینه ترویج و اشاعه‏ این واجب فراموش شده رامهیا می کنند.

در این گزارش آمده است، در پایان هر مرحله(هر مسابقه) به قید قرعه، به تعدادی از شرکت‌کنندگان که بیشترین پاسخ صحیح را داشته باشند، هدایایی اهدا می‌شود.

همچنین در پایان پویش به افرادی که بالاترین امتیاز را در مجموع چهارده مرحله بدست آورده باشند، جوایزی ویژه اهدا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :