13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۰:۴۲:۴۶
کد مطلب:  1853231
گفتگو با خیر مدرسه‌ساز منطقه امامزاده - بادرود:
مدرسه، پایه و اساس فرهنگ یک کشور است

رحمت اله صفائیان گفت: ساخت مدرسه و هر نوع خدمتی ازاین‌دست، لطف نیست، وظیفه است که حتی باید شکر آن را به جا آورد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، رحمت اله صفائیان یکی از خیرین مدرسه‌ساز استان که به‌منظور توسعه هنرستان پسرانه شهید بهشتی بادرود، ساختمان آموزشی پروفسور صفائیان را با 4 کلاس و در مساحتی حدود 250 مترمربع احداث و به این هنرستان اضافه نموده است، در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی اظهار داشت: مدرسه، پایه و اساس فرهنگ یک کشور است، نوع معماری و ساخت آن، نشان‌دهنده اهمیت فرهنگ، دانش‌آموز و کسب دانش است و این فرهنگ زیربنای ساختارهای یک جامعه، چون اقتصاد، روابط اجتماعی و... است.

وی که در سن 78 سالگی به پزشکی مشغول است، در خصوص بازگشایی مدرسه‌ای که ساخته و حضور دانش‌آموزان در آن، تصریح کرد: وقتی که مدرسه باز می‌شود و شور و شوق بچه‌ها و خنده‌های کودکان در مدرسه را که نظاره می‌کنیم، احساس می‌کنیم هر لحظه به خداوند نزدیک‌تر می‌شویم؛ از خوشحالی، خداوند را شاکر هستیم که چنین قدرتی به ما داده تا بتوانیم حتی لحظه‌ای دل این بچه‌ها را شاد کنیم.

صفائیان ادامه داد: اعتقاد دارم بالاترین معجزه، زمانی محقق می‌شود که آرامش داشته باشیم و آرامش نیز زمانی به دست می‌آید که بتوانیم دل کسی را شاد کنیم.

این خیر مدرسه‌ساز در مورد دلیل ساخت ساختمان آموزشی به جهت توسعه هنرستان پسرانه شهید بهشتی بادرود تاکید کرد: انسان در هر شهر و کشوری امرارمعاش کند، وطن و زادگاه مادری خود و خاطرات شیرین و به‌یادماندنی کودکی را از یاد نمی‌برد؛ پس اگر قرار است خدمتی کنم، کجا بهتر از شهر زادگاهم بادرود، جایی که خاکش از تن پدران و مادرانمان است و در دامن این دیار به خاک سپرده می‌شویم و در آن آرام می‌گیریم.

وی افزود: ساخت مدرسه و هر نوع خدمتی ازاین‌دست، لطف نیست، وظیفه است که حتی باید شکر آن را به جا آورد. امیدوارم که خیرین بتوانند بازهم به این جامعه خدمت کنند و همه دست در دست هم داده تا دل مردم شادتر شود. من هم تا زمانی که زنده هستم و توانایی داشته باشم دوست دارم به این مردم خدمت کنم و شادی‌های آنها را ببینم.
 

به اشتراک بگذارید :