24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۰۹:۳۰:۵۸
کد مطلب:  1853011
توسعه مجتمع‌های آموزشی در راستای پاسخگویی به ساحت‌های تربیتی است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز پویش «کرمان دانا» گفت: توسعه مجتمع های آموزشی و تربیتی طبق سند تحول بنیادین و با توجه به اقتضائات اقتصاد آموزش و پرورش و در راستای پاسخگویی به ساحت‌های تربیتی، از اولویت‌های نوسازی مدارس کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین تجلیل از فعالان اقتصادی استان کرمان سهیم در امر مدرسه‌سازی، و پرده‌رداری از مجتمع آموزشی حیات طیبه کرمان گفت: مجتمع آموزشی حیات طیبه شهر کرمان یکی از بزرگترین پروژه های نوسازی مدارس در جنوب شرق کشور است که این پروژه با زیربنای ۱۵ هزار متر مربع با تعداد ۴۰ کلاس درس دارای سالن ورزشی، زمین‌چمن‌مصنوعی، آمفی تئاتر، کارگاه و آزمایشگاه نیز می باشد.

وی اظهار کرد: توسعه مجتمع های آموزشی و تربیتی طبق سند تحول بنیادین و با توجه به اقتضائات اقتصاد آموزش و پرورش و در راستای پاسخگویی به ساحت‌های مختلف تربیتی، از اولویت‌های نوسازی مدارس کشور است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: افزایش سرانه فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و منطبق با برنامه درسی ملی، با رعایت ضوابط و استانداردهای جهانی مورد تاکید است.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سند تحول بنیادین عنوان شده است که مدرسه کانون تربیتی محله و تجلی بخش حیات طیبه است. بنابراین در طراحی و ساخت این مجتمع آموزشی مدرسه به عنوان محیط دوست داشتنی و شوق انگیز برای دانش آموزان تلقی شده و زمینه ارائه خدمات موثر در آن پیش بینی شده است.

به اشتراک بگذارید :