18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۲۱:۲۴:۳۹
کد مطلب:  1852519
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن هفته تشکیل شوراهای آموزش و پرورش

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن هفته تشکیل شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر کرد.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، متن پیام محمد رحمتی به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی


 

تشکیل شورای آموزش و پرورش گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت است. ترسیم افق های روشن آینده و شکوفایی استعداد های سرشار فرزندان با بر افروختن چراغ معرفت و اهتمام جدی فرزانگان علم و ادب میسر می گردد.مشورت یکی از مهم ترین مفاهیم مورد تاکید در اداره امور و از اصول اساسی مورد توافق جمعی در عرصه تحولات آموزش و پرورش می باشد.


 تحقق امر مشارکت در نظام آموزشی، در سایه برقراری تعامل سازنده با اولیا و دستگاه‌های تأثیرگذار در حوزه تعلیم و تربیت امکان‌پذیر است و آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی، می تواند به اهداف متعالی که همان کمال انسانیت و تربیت افرادی شایسته است را تحقق بخشد.

 

نظام تعلیم و تربیت با تصویب و اجرای قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش،  رسالت خطیر تقویت عنصر عمومی جامعه و تأمین منابع انسانی مورد نیاز برنامه های توسعه را عهده دار می باشد. از آن جایی که یکی از راهبردهای جدی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، عدالت تربیتی است، اهتمام به گسترش آن قطعاً به پایداری، پیشرفت و توسعه جامعه کمک خواهد کرد.


اینجانب فرارسیدن هفته تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ( 24 تا 30 دی ) را که فرصت مناسبی برای گسترش مشارکت همگانی تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت جامعه اسلامی است، به تمامی فرهنگیان، اعضای شورای آموزش و پرورش، خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار استان گیلان تبریک عرض نموده  و موفقیت بیش از پیش تمام عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

محمد رحمتی
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان

 

به اشتراک بگذارید :