15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۳:۱۹:۲۴
کد مطلب:  1852013
درجلسه هماهنگی برنامه های ستاد دهه ی فجر؛
پاشایی: ما هم مسئولیت فرهنگی و هم دِین به انقلاب داریم

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی برنامه های ستاد دهه ی فجر که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب باید به صورت جذاب در مقابل برنامه و روشهای دشمن نمایان گردد؛ به درونی کردن ارزشها تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با اشاره به برجستگی حوزه معاونت پرورشی در چند سال اخیر گفت: مسئولیت ذاتی ما نسبت به انقلاب و اسلام ما را وا می دارد که برنامه های باشکوه و کیفیت در دهه ی فجر اجرا کنیم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان کرد: برنامه ها از نظر کمی و کیفی باید بسیار عالی برگزار شود. کیفی کردن برنامه هاعمق آنرا زیاد می کند.
وی افزود: باید در کنار باشکوه برگزار کردن به کیفی کردن برنامه ها اهمیت دهیم. محله، مدرسه و دانش آموزی محور بودن برنامه ها را بصورت عمقی پیش ببریم.
پاشایی ادامه داد: در این میان بیان دستاوردها به صورت جذاب در مقابل برنامه و روشهای دشمن باید بصورت گسترده انجام گیرد. اقدامات اغنایی بسیار مهم است. درونی کردن ارزشها باید انجام شود تا خود کنترلی صورت گیرد.
پاشایی در پایان با اشاره به نقش پشتیبانی و حمایتی اداره کل آموزش و پرورش گفت: علی رغم تمام محدودیتها به بهترین وجه انجام خواهد گرفت. ما هم مسئولیت فرهنگی و هم دین به انقلاب داریم.

طاهر علمی در ادامه این جلسه گفت: دهه فجر هر سال فرصتی برای تقویت تربیتی دانش آموزان در حوزه سیاسی و دینی و دمیدن روح امید و وفاداری دانش آموزان نسبت به انقلاب و امامین انقلاب و فراهم ساختن زمینه فعالیت‌های خلاقانه هنری، فرهنگی، دینی و قرآنی دانش‌آموزان در مدارس است.

وی افزود: تدوین برنامه های دهه فجر با تمرکز بر مدرسه، ایجاد زمینه مشارکت همه دانش آموزان در این برنامه ها، تاکید بر جایگاه رفیع ولایت فقیه در پیروزی و تداوم انقلاب، توسعه فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت و توسعه مهارتهای دانش آموزی در بخش‌های مختلف و فعالیت های اخلاق محوری با توجه به آسیب‌های اجتماعی و تقویت غرور ملی و دینی و ایجاد وحدت، همبستگی و همدلی با استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش‌آموزی از جمله رویکردهای اصلی برنامه‌های امسال دهه فجر خواهد بود.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش افزود: امسال ۴۳ عنوان برنامه برای دهه فجر در استان داریم که با ۴۰۰ برنامه منتخب کمیته فرهنگیان و دانش آموزان ستاد دهه فجر استان در مناطق و نواحی خواهد شد.

عاشور اکرمی نیز در این جلسه با اشاره به نحوه ادامه فعالیت مدارس گفت: ادامه فعالیت مدارس مانند نوبت اول اقتضایی است و مدارس با رعایت اصولی که داده شده است، ادامه مسیر می دهد. از این اصول می توان به فاصله ۱.۵ متر از هر طرف با دانش آموز دیگر اشاره کرد که مبنای حضور دانش آموزان در مدرسه است. رعایت شیوه نامه های بهداشتی دیگر به مدرسه و شرایط آن مربوط است. سلامت فردی و محیطی دانش آموز باید تضمین شود.

وی افزود:رعایت زمان مصوب آموزش باید انجام شود و زمان آمورش چه حضوری و چه مجازی نباید کاهش یابد. تحقق اهداف آموزشی و تربیتی باید انجام گیرد. کرونا سه اصل را برای جهانیان ثابت کرد مدرسه و جایگاه آنرا هیچ جای دیگر پر نمی کند، هیچ روش آموزشی جایگزین روش حضوری نمی شود، در تربیت عاطفی دانش آموز مشکل ایجاد می شود و هیچ رسانه آموزشی جای معلم را برای دانش آموز پر نمی کند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به مشکلات بخش مجازی تدریس گفت: نابرابری و بی عدالتی آموزشی به لحاظ کمبود امکانات در دوران کرونا ایجاد شد.در ابتدای این امر در استان ما ۵۲ درصد از دانش آموزان به اینترنت دسترسی نداشتند ولی با تلاشهای زیاد اکنون این مقدار به ۷۲ درصد افزایش یافته است. سلامت روانی و جسمانی دانش آموزان در این دوران آسیب دید و همبستگی بین دانش آموزان کاهش یافت.
وی در پایان با اشاره به لزوم تبین دستاوردهای انقلاب برای دانش آموزان، ادامه داد: نسل پدران و مادران دفاع مقدس و شهیدان بیشترشان فوت شده اند و اکنون وظیفه ماست که با زنده نگه داشتن آرمانهای امام راحل؛ عوامل پیروزی انقلاب که نقش ولایت فقیه و مردم و وحدت است را در دهه فجر به دانش آموزان انتقال دهیم./ابراهیمی

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :