13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۱:۴۶:۱۵
کد مطلب:  1851805
تجلیل از یک‌صد چهره ماندگار آموزش‌وپرورش؛
شبی با اساتید فرزانگی

جمعی از چهره‌های ماندگار آموزش‌وپرورش استان گرد هم آمدند و در مراسمی خاطره‌انگیز تجدید دیدار نمودند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در شامگاه چهارشنبه 22 دی‌ماه 1400، کم‌کم محل برگزاری مراسم مملو از جمعیت می‌شد، چهره‌هایی به این مراسم وارد می‌شدند که هرکدام کوله باری از علم، تجربه و دانش داشتند، قامت برخی از آنها خمیده بود و چندنفری با عصا به مراسم قدم نهادند، برخی هم به کمک همراهان و با موهایی سپید، خود را به سالن برگزاری رساندند.

به چهره آنها که نگاه می‌کردیم متوجه می‌شدیم که همچنان از مسیری که طی کرده‌اند راضی هستند، انگار هنوز انرژی و حس و حال زمان کار در آموزش و پرورش را داشتند، بدون معطلی در جمع های چهار یا پنج نفره شروع به مرور خاطرات کردند، صدای شوخی و خنده‌ها کم کم بالا می‌رفت و فقط حال خوش تقسیم می‌شد.

مراسم که شروع شد، به هنگام پخش سرود ملی همه روی پا ایستادند، سپس برنامه با صحبت های مجری آغاز و محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان اولین سخنران این مراسم که البته صحبت‌های خود را با بغض و چشمانی اشکبار آغاز کرد؛ چرا که بزرگی و شکوه حضور این سرمایه‌ها هر کسی را تحت تاثیر قرار می داد.

صحبت‌های مدیر کل در میان تشویق حاضرین به پایان رسید و پس از وی محسن ژیان پور رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گزارشی از چگونگی برگزاری این مراسم و ضبط برنامه یاد استاد و گردآوری کتاب وسعت فرزانگی ارائه کرد. سپس نوبتِ سید رضا طباطبایی از چهره‌های ماندگار آموزش و پرورش استان اصفهان بود تا با صدای دلنشین خود و همنوازی نی مجلس را دگرگون کند. همچنین رونمایی از کتاب وسعت فرزانگی که زندگینامه و خاطرات یکصد چهره ماندگار آموزش و پرورش استان اصفهان است و امضای تابلو یاد بود این کتاب توسط همین چهره‌های ماندگار از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در این مراسم نیلفروشان، ابطحی، عاملیان و احمدی مدیران کل اسبق آموزش و پرورش و حدود یکصد نفر از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت استان و همچنین محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان، سید محمد میرپور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل و جمعی از رؤسا و مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و نواحی و مناطق حضور داشتند.
 

 

 

به اشتراک بگذارید :