19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۰:۴۸:۵۳
کد مطلب:  1851677
با حضور رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان؛
نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش منطقه سریش آباد برگزار شد

با حضور رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان؛ نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش منطقه سریش آباد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، با حضور رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سریش آباد، کارشناسان اداره امور شاهد و ایثارگران و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و نیز اعضای ستاد شاهد مدیران مدارس شاهد منطقه، نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش سریش آباد برگزار شد.

در این نشست صلاح الدین مفیدی رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان در سخنانی با اشاره به فلسفه تاسیس مدارس شاهد عنوان داشت: ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت و توجه ویژه به دانش آموزان معزز جامعه هدف در راستای ارتقای کیفیت تحصیلی آنان مبنای تاسیس و تشکیل مدارس شاهد است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های همکاران، به لزوم مشارکت حداکثری دانش آموزان مدارس شاهد در برنامه های ارزشی اشاره و تاکید کرد: رسیدن به اهداف برنامه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت صرفا با برگزاری یادواره شهداء میسر نمی شود، بلکه با مشارکت همه جانبه دانش آموزان و انتقال مفاهیم نهفته در برنامه غنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که این امر ممکن می شود.

دبیر ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان در ادامه سخنان خود به فعالیت های پرورشی مدارس شاهد پرداخت و افزود: فعالیت های پرورشی در مدارس شاهد باید در راستای ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت باشد. ارزش گذاری و ارج نهادن به حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و پاسداشت و گرامیداشت مناسبت ها و ایام الله ها و آشنا نمودن دانش آموزان با این مناسبت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

مفیدی در پایان سخنان خود لزوم توجه به نمود فعالیت های ترویجی و پرورشی در مدارس شاهد را مطرح و عنوان کرد: یکی از برنامه های اداره امور شاهد و ایثارگران اطلاع رسانی و تبلیغ برنامه های مدارس شاهد است که لازم است شهرستان ها، نواحی و مناطق نیز همراهی نمایند.

در ابتدای این نشست، احمدعلی شفیعی رئیس آموزش و پرورش سریش آباد ضمن خیرمقدم به بازدید کنندگان استانی، در سخنانی به فعالیت های مدارس شاهد در راستای اهداف و ماموریت های آن ها اشاره کرد وگفت: مدارس شاهد سریش آباد با همراهی مجموعه اداره در راستای ارتقاء شاخص های آموزشی و پرورشی تلاش می کنند.

شفیعی افزود: این شهرستان در برگزاری یادواره ها و  ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان نسبت به سیره شهداء پیشگام بوده و مدیران مدارس رویکرد مناسبی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند.

رئیس ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش شهرستان منطقه سریش آباد در پایان سخنان خود از برنامه های آتی مدارس خبر داد و گفت: با حضوری شدن مدارس امیدواریم نسبت به تلاش مضاعف معلمان در راستای آموزش و پرروش دانش آموزان کارهای مطلوبی صورت گرفته و این روند مطلوب ادامه یابد.

در ادامه این نشست، کارشناسان اداره امور شاهد و ایثارگران و اداره کل بنیاد شهید و ایثارگران به بیان سخنان خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :