13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۰:۳۹:۵۸
کد مطلب:  1851663
از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:
ابلاغ شیوه نامه اجرایی «جشنواره نوجوان سالم» به استان ها

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، شیوه نامه «جشنواره نوجوان سالم» را به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، به منظور مراقبت و محافظت از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطری که کودکان و نوجوانان را تهدید می کند، همواره برنامه های متنوعی، شامل محورهای مختلف آموزشی، اطلاع رسانی، ترویجی، فعالیت های توانمند سازی و فعالیت های مربوط به کاهش عوامل مخاطره آمیز در سطح مدرسه برای دانش آموزان طراحی و اجرا می شود.

این برنامه ها مشتمل بر مجموعه ای از فعالیت های نمایشگاهی، برگزاری جشنواره ها، تهیه و تولید محصولات فرهنگی و قالب های مشابه است.

در همین راستا، معاونت پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش وپرورش، شیوه نامه اجرایی فعالیت «جشنواره نوجوان سالم»، ذیل برنامه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از زیرنظام راهبری ومدیریت تربیتی را برای اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

بر اساس این شیوه نامه، برنامه های ترویجی جشنواره، این ظرفیت را دارند که علاوه بر آگاه سازی عمومی و ارتقای دانش و شناخت افراد در مورد رفتارهای پرخطر، موجب جلب مشارکت برای ترویج شیوه زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی در دانش آموزان شوند.

این شیوه نامه را از اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :