15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۰:۱۲:۵۲
کد مطلب:  1851599
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر کرد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، متن پیام محمد پورداود به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَیْنَهُمْ وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ»

    شورا و مشورت از امور مهمی است که در آیات نورانی  قرآن و سخنان حضرات معصومین (علیهم السلام اجمعین) تأکید خاصی بر آن شده و در کلام معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

   استفاده از خرد جمعی و مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش موضوع مهم و  قابل توجهی است و بر این اساس نظام تعلیم و تربیت اسلامی بهره‌مند از حمایت معنوی و مشارکت آحاد جامعه است و  تشکیل قانون شوراهای آموزش و پرورش در دیماه 1372 با هدف تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره گیری از فعالیت های اجرایی دستگاه تعلیم و تربیت در همین راستا بوده است.

    بدون تردید شورای آموزش و پرورش پتانسیل اثرگذاری برای پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، فرصتی برای بسیج همه امکانات و ظرفیت های هر منطقه در جهت پیشبرد اهداف دستگاه تعلیم و تربیت است.

   خوشبختانه در شورای آموزش و پرورش استان همدان با اهتمام ویژه استاندار محترم و هم افزایی و تشریک مساعی اعضای محترم گام های مهمی در جهت توسعه کیفی و کمی دستگاه تعلیم و تربیت متناسب با ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین برداشته شده است.

  این جانب ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، توفیق همگان به ویژه فرهنگیان فرهیخته، دانش آموزان عزیز و اولیای آنان را در سایه منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همراه با دولت مردمی از خدای متعال مسألت دارم.

محمد پورداود

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان

به اشتراک بگذارید :