24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۵:۲۴:۴۲
کد مطلب:  1850961
مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان استان در نشست با معاون آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
100 درصد فرهنگیان عباس‌آباد، بلده و کجور عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند

مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان استان در نشست با معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران گفت: 100 درصد فرهنگیان عباس‌آباد، بلده و کجور عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمدرضا توکلی» در نشست ظهر امروز با معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع و مسئولان معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران افزود: خوشبختانه ضریب نفوذ استان مازندران نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و به بیش از 90 درصد رسیده است که در شهرستان عباس‌آباد و همچنین مناطق بلده و کجور 100 درصد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره هستند.

 

وی با اشاره به آمار سهم الشرکه فرهنگیان مازندرانی، تصریح کرد: در این زمینه نیز رشد بسیار چشمگیری داشتیم که ما را به رتبه نخست کشور رسانده است. سهم‌الشرکه فرهنگیان مازندرانی در سال 97 به این گونه بوده که تنها 4 درصد فرهنگیان استان دارای سهم‌الشرکه بیش از یک درصد بوده‌اند. اما این میزان یعنی سهم الشرکه بیش از یک درصدی در سال 1400 به 96 درصد رسیده که استان مازندران را در این بخش به رتبه نخست کشور رسانده است.

 

مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان استان در بخش دیگری از سخنان خود به پرداخت سپرده بازنشستگان فرهنگی استان مازندران اشاره کرده و گفت: سپرده صندوق ذخیره فرهنگیان استان مازندران برای بازنشستگان مهر ماه 1400 تا سقف 65 میلیون تومان پرداخت شده و انشاءالله تا رسیدن به عدد 100 میلیون تومان، در آینده نزدیک مابقی این مبلغ پرداخت خواهد شد. این رقم چیزی در حدود 10 برابر آورده فرهنگیان محترم در صندوق ذخیره است که به آنان پرداخت می‌شود.

 

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت گسترش خدمات صندوق ذخیره به فرهنگیان، گفت: توقعات فرهنگیان از صندوق ذخیره به حق است اما تلاطمات اقتصادی چند سال اخیر بر روی صندوق ذخیره تأثیراتی گذاشته و به‌ویژه در زمینه لیزینگ خودرو انتظارات فرهنگیان عزیز تا حدودی برآورده نشده که لازم است با همفکری و رایزنی تصمیمات بهتری در این مورد اخذ شود.

 

علی سهرابی همچنین با اشاره به واریز سود سپرده صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب بازنشستگان مهرماه ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: میانگین واریزی برای این دسته از بازنشستگان محترم در استان مازندران مبلغ ۲6 میلیون تومان بوده است. مبلغ پرداختی شامل واریزی عضو، واریزی دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است که به حساب ۴۳ هزار و ۴۶۸ نفر از فرهنگیان کشور واریز شد.

 

شایان ذکر است سه شهرستان عباس‌آباد، نوشهر و گلوگاه آن دسته از شهرستان‌های استان هستند که دارای سهم‌الشرکه یک درصدی نبوده و تمام فرهنگیان این سه شهرستان در فهرست سهم‌الشرکه 3 تا 5 درصدی قرار دارند.

به اشتراک بگذارید :