22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۴:۳۶:۲۹
کد مطلب:  1850917
شفیع پور در نشست با مدیرکل بهزیستی شهر تهران بیان نمود
برای شناسایی وجذب افراد بی سواد؛ نیاز به همکاری و هم افزایی دستگاه های دیگر می باشد

نشست هماهنگی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با مدیرکل بهزیستی شهر تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، نشست هماهنگی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با مدیرکل بهزیستی شهر تهران  برگزار شد.

این نشست با حضور شفیع پور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران و سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی شهر تهران ؛ روسای ادارات سوادآموزی شهر تهران و معاونین توانبخشی، مشارکت ها، معاونت اجتماعی و پیشگیری بهزیستی شهر تهران برگزار شد

شفیع پور در این جلسه عنوان نمود: شهر تهران با داشتن دو درصد از مساحت خاک ایران بیش از 17 درصد جمعیت ایران را در خود جای داده است و برمبنای آخرین سرشماری صورت گرفته در سال 1395، حدود نودهزار بی سواد در بازه سنی 10تا 49 سال در شهر تهران وجود دارند که این آمار شامل شهروندان تهرانی و اتباع مهاجر می باشد و لذا برای شناسایی و جذب این افراد نیاز به همکاری، مساعدت و هم افزایی دستگاه های دیگر می باشد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: فرد بی سواد برای یک جامعه همانند یک فرد معلول و ناتوان می باشد که این ناتوانی متوجه خود فرد و جامعه می گردد؛ لذا بر هر فرد و دستگاهی لازم و ضروری است تا نسبت به شناسایی و جذب و آموزش سواد و مهارت‌های اجتماعی کوشا باشد.

آرام مدیرکل بهزیستی شهر تهران نیز ضمن ابراز خوشحالی از تشکیل این جلسه گفت: با توجه به ماموریت های مشترک بهزیستی و آموزش و پرورش می بایست در زمینه توانمندسازی و آموزش افراد بی سواد یا کم سواد تحت پوشش بهزیستی تلاش های مشترک به عمل آید.

آرام عنوان نمود: زیربنای تمامی اصلاحات و توسعه در هر جامعه ای آموزش و پرورش می باشد و هیچ کشوری به توسعه نمی رسد مگر این که آموزش و پرورش آن کشور به توسعه رسیده باشد.

در این جلسه مقرر شد بهزیستی تهران مشخصات افراد بی سواد یا کم سواد تحت پوشش خود را در بازه سنی 10 تا 49 سال به معاونت سوادآموزی ارائه دهد تا این افراد از دوره های آموزشی سوادآموزی بهره‌مند شوند. همچنین مقرر شد مشخصات افراد بازمانده از تحصیل و زنان سرپرست خانوار نیز جهت حضور در کلاس های سوادآموزی معرفی شوند.

در ادامه خانم گلستانی معاون مشارکت های بهزیستی شهر تهران عنوان نمود با همکاری معاونت سوادآموزی نسبت به  توزیع بسته‌های حمایتی و اهدای کمک‌های معیشتی  بین سوادآموزان شهر تهران اقدام خواهد شد.

خانم شفیعی معاون پیشگیری بهزیستی شهر تهران آمادگی خود را جهت برگزاری کارگاه های آموزشی به آموزش‌دهندگان و نیز ارائه بسته‌های آموزشی به آنان اعلام نمود.

در پایان مقرر گردید تفاهم نامه‌ای جهت همکاری مشترک و ارائه خدمات  متقابل ، فی ما بین آموزش و پرورش و بهزیستی شهر تهران تهیه و امضا گردد.

 

به اشتراک بگذارید :