14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۲:۲۳:۲۳
کد مطلب:  1850587
استاندار مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش تاکید کرد:
جریان فکری آموزش و پرورش در اختیار توسعه استان قرار گیرد

استاندار مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: جریان فکری آموزش و پرورش در اختیار توسعه استان قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «سید محمود حسینی پور» در جلسه شورای آموزش و پرورش صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری مازندران برگزار شد ضمن تاکید بر ایجاد تحولات عمیق در آموزش و پرورش بیان کرد: یکی از جاهایی که می‌تواند با تصویب برنامه، به ایجاد تحولات در آموزش و پرورش کمک کند شورای آموزش و پرورش است.

وی افزود: برای تدوین نظام مسائل آموزش و پرورش استان و برنامه کوتاه مدت میان مدت و دراز مدت نیاز داریم و باید در جلسه شورای آموزش و پرورش به تصویب برسد.

استاندار مازندران و رئیس شورای آموزش و پرورش استان تاکید کرد: تنها تدوین نظام مسائل استان کافی نیست بلکه باید سیاست های اجرایی در ادامه کار تدوین شود و این گام مهم‌تری است.

حسینی پور تصریح کرد باید رویکردها را در آموزش و پرورش تغییر دهیم و هدف گذاری های آموزش و پرورش باید به سمت تربیت نیروهای ماهر در بخش کشاورزی گردشگری و صنعت برود. چراکه مازندران به عنوان قطب کشاورزی و گردشگری باید صنعت را نیز در کنار خود داشته باشد.

وی در همین رابطه اضافه کرد: گرایش مدارس روستایی باید به سمت هنرستان‌ها و تربیت نیروی کار پیش برود تا این نیروهای کار بتوانند در توسعه اساسی که قرار است در استان انجام شود اقتصاد روستاها را فعال کنند.

سید محمود حسینی پور در ادامه سخنان خود بر استفاده بهینه از فضای مجازی صدا و سیما و رسانه برای نشر و تبلیغ اقدامات مفید سازمانها به ویژه آموزش و پرورش تاکید کرده و پاستور تربیت و تشکیل گروه های قوی دانش آموزی در فضای مجازی برای تبلیغ کارهای خوب دانش آموزان شد.

استاندار مازندران ادامه داد: با تبلیغ اقدامات مفید و موثر د را در فضای آموزش و پرورش و دانش‌آموزان تزریق می‌کنیم که این امید موجب فعال کردن خانواده ها و ایجاد حرکت در آنها خواهد شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه آموزش و پرورش عالی ترین دستگاه در بحث فرهنگ سازی است تاکید کرد: باید تلاش و همت کنیم تا جریان فکری آموزش و پرورش در اختیار توسعه استان قرار گیرد و بتوانیم شاهد تحولات بزرگ در سطح استان باشیم.

استاندار مازندران خواستار ایجاد یک مرکز دائمی نمایشگاهی در سطح استان برای ارائه تولیدات هنرجویان هنرستان های استان شد و گفت: نمایشگاه دستاوردهای هنرستان ها در تمام شهرستان ها در ایام دهه فجر برگزار شود.

وی با اشاره به جنبی همایش تبلیغاتی جهانی المپیاد های دانش آموزی تاکید کرد: مازندران باید به قطر المپیاد کشور تبدیل شود و این توقع ما برای ۴ سال آینده است.

این مقام مسئول در پایان ضمن تقدیر از معلمانی که با علاقه و عشق در سخت ترین شرایط به تربیت نسل آینده اهتمام می ورزند خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات معیشتی فرهنگیان وظیفه هایی داریم و باید نسبت به معلمان ادای دین کنیم.

به اشتراک بگذارید :