23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۰۹:۴۶:۳۲
کد مطلب:  1850205
دانش آموز موفق دبیرستان هجرت منطقه باغ بهادران:
اگر فکر می‌کنیم توانایی انجام کاری را داریم حتما به دنبال آن برویم و دست از تلاش بر نداریم

مبینا صالحی : معتقدم خدا زیباست و زیبایی ها را دوست دارد و انسان نیز به گونه آفریده شده که گرایش به زیبایی دارد بنابراین توأم نمودن علم با زیبایی و در کنار آن صبر و حوصله می‌تواند نتایج با ارزشی را رقم بزند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط‌عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره آموزش‌وپرورش منطقه باغ بهادران در بیست و دومین روز از دی‌ماه 1400 مبینا صالحی دانش‌آموز پایه دهم تجربی آموزشگاه متوسطه دوم دخترانه هجرت باغبهادران و رتبه دوم استانی در رشته فراخوان محتوای الکترونیکی آزمایشگاهی، در گفتگو با کارشناس روابط عمومی منطقه به سئوالات وی پاسخ داد:

لطفاً خودتان را کامل معرفی کنید:

سلام مبینا صالحی هستم دانش آموز دهم تجربی دبیرستان هجرت از شهر باغبادران که موفق به کسب رتبه دوم استانی در فراخوان محتوای الکترونیکی آزمایشگاهی شدم .

هدفتان از شرکت در مسابقات چه بوده است؟

باتوجه‌به علاقه و انگیزهٔ خود به کارهای آزمایشگاهی و رشتهٔ تجربی در این مسابقه شرکت کردم که توانمندی‌های خودم را محک بزنم و باتوجه‌به علاقه‌ام مهارتی را کسب کرده و به نمایش بگذارم .

مشوقتان در کارهای آزمایشگاهی چه کسانی هستند؟

اول خانواده که وسایل مورد نیازم را در منزل تهیه می‌کنند و در اختیار من قرار می‌دهند ودوم مدیر مدرسه خانم امیری و کادر آموزشگاه که همهٔ دانش آموزانی  که در رشته های مختلف علمی و فرهنگی هنری فعالیت دارند و حائز  رتبه های علمی وحتی ورزشی هستند را تشویق می کنند و برای تلاش و علاقه ی آنها ارزش قائل می شوند.

 از اینکه رتبه دوم استان را کسب کرده‌اید چه احساسی دارید؟

بسیار خرسندم که توانستم برای خانواده، مدرسه و شهر خود افتخار کسب کنم و چون تلاش‌های علمی من نادیده گرفته نشده از مسئولین آموزش‌وپرورش و مدیریت و کادر آموزشگاه هجرت  سپاسگزاری می کنم.

 هدفتان در آینده تحصیلی چیست؟

ازآنجاکه آزمایش کسب تجربه است و بسیاری از اختراعات و اکتشافات نتیجهٔ آزمایش‌های انسان‌های بزرگ در تاریخ بوده است لذا در نظر دارم این کار را با روش‌های مختلف و نوآوری های جدید ادامه داده و تا جایی که بتوانم حتی به دیگران هم در این زمینه کمک کنم.

 به نظر شما در به نتیجه رسیدن آزمایش‌ها چه چیزی عامل موفقیت است؟

داشتن پشتکار و صبر و حوصله وعلاقه شخصی به مهارتهای آزمایشگاهی که می تواند یکی از مهم ترین علت های موفقیت باشد.برنامه ریزی واولویت گذاری در کارها.

 انگیزهٔ شما در انتخاب این موضوع چه بود؟

این موضوع به نظرم چون با ابتکار و خلاقیت همراه بود جالب آمد.از طرفی اعتقادم این است خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد و انسان نیز به گونه آفریده شده که گرایش به زیبایی دارد بنابراین توأم نمودن علم با زیبایی و در کنار آن صبر و حوصله می‌تواند کار با ارزشی را رقم بزند .

 بهترین توصیه یی که می‌توانی به دوستان خود و سایر همسالان داشته باشید چیست؟

توصیه من این است که اگر فکر می‌کنیم توانایی انجام کاری را داریم حتما به دنبال آن برویم و دست از تلاش بر نداریم .حتی اگر فکر می‌کنیم کاری را که انجام می‌دهیم نتیجه‌ای نداشته باشد تلاش کنیم و استعداد مان را در آن رشته محک بزنیم .و در آخر هم همیشه توکلمان به خدای تعالی باشد که قطعاً پاسخ  خوبی به کاروزحماتمان می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :