23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۰۷:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1850101
در دبیرستان ماندگار البرز منطقه 6 تهران صورت پذیرفت
آیین نامگذاری مرکز علوم و فنون دانشمند شهید محسن فخری زاده

افتتاح ساختمان مرکزی علوم و فنون دبیرستان ماندگار البرز منطقه 6 تهران با برگزاری آیینی با شکوه به نام شهید محسن فخری زاده ، دانشمند هسته ای کشور مزین شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، آیین نامگذاری مرکز علوم و فنون دبیرستان ماندگار البرز با حضور کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و همکاران منطقه 6 و اعضاء هیات امناء دبیرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید

محمدی مدیر دبیرستان ماندگار البرز در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم به مدعوین  و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به ویژه خانواده دانشمند بزرگ هسته ای، در این آیین گفت: اقتدار و قدرت امروز ایران، نتیجه مجاهدت و از خودگذشتگی تمام شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و در راستای نامگذاری مرکز علوم و فنون به نام دانشمند برجسته و ممتاز هسته ای و دفاعی کشور بیان کرد: این مرکز پایگاه پژوهش ، نوآوری ، مهارت و محلی برای رویش اندیشه های نوین وحرف های نو علمی است و مرکزی برای تربیت و پرورش دانشمندان آینده ایران اسلامی می باشد.

علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آیین اظهارداشت: سرمایه گذاری در برخی از عرصه ها از جمله نانو ، فناوری ، دفاعی و انرژی صلح آمیز هسته ای بر پایه توجه به علم و فناوری بوده که موجب کسب رتبه های بالای کشور در دنیا شده است .

کریمیان در ادامه افزود : مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مسیر را برای ما به روشنی ترسیم نموده اند و افق و چشم انداز پیش روی ما مشخص شده و مسئولیت بسیار خطیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه در این بیانیه عمده خطاب به نوجوانان و جوانان است خطاب به دانش آموزان بیان کرد: با همت والای خود سکان راهبری و مدیریت جامعه را در آینده به دست بگیرید و با عزت و قدرت همچون گذشته با تجهیز خود به سلاح دانایی و دانش در این مسیر که بهاء سنگینی داده شده است؛ گام های استواری بردارید؛ تا در آینده شاهد حضور احمدی روشنی ها و فخری زاده های فراوانی برای اعتلاء نام ایران اسلامی باشیم .

وی در ادامه به جنگ نرم دشمنان و تهاجم فرهنگی آنان اشاره کرد و گفت: با خدمت صادقانه به مردم که وظیفه ما است، می توانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

کریمیان خاطر نشان کرد: ظرفیت دبیرستان ماندگار البرز؛ ظرفیت ممتازی است و بخاطر حضور سرمایه های انسانی و همکاران فرزانه و فرهیخته که در این دبیرستان تلاش می کنند,  موجبات رشد و تعالی آینده سازان این مرز و بوم فراهم می شود و در بخش دیگر دانش آموزان مستعد ، توانمند و باانگیزه ای هستند که روشنی بخش راه پیشروی کشور خواهند بود .

در ادامه فرزند برومند شهید محسن فخری زاده؛ مطالبی در مورد زندگینامه این شهید بزرگوار به عنوان یک عنصر علمی کم نظیر بیان نمود.

در پایان این مراسم؛ ضمن افتتاح مرکز علوم و فنون دبیرستان ماندگار البرز؛ با اهداء لوح سپاس و تندیس از برترین های این واحد آموزشی تقدیر به عمل آمد .

 

به اشتراک بگذارید :