14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۹:۲۱:۳۸
کد مطلب:  1849565
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در نشست با مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان تاکید کرد:
مدارس استعدادهای درخشان باید پیشرو در اجرای سند تحول باشند

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به ظرفیت خوب مدارس استعدادهای درخشان انتظار این است این مدارس پیشرو در اجرای سند تحول بنیادین باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در نشست با مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان گفت: انتظارات از مدارس تیز هوشان در همه زمینه ها خصوصا در حوزه رتبه های کنکور و المپیادها زیاد است.

مدیرکل آموزش و‌ پرورش فارس گفت: دانش آموزان مدارس تیزهوشان نیازمند توجه و امکانات خاص هستند و این وظیفه ما است که امکانات شایسته ای را در اختیارشان قرار دهیم.

عسکری گفت: عدالت آموزشی باید رکن و‌ محور کارهای ما باشد و این عدالت به معنای تساوی آموزشی نیست بلکه یعنی به اندازه توان و ظرفیت دانش آموزان توزیع امکانات کنیم‌.

وی گفت: کارکردهای تربیتی مدارس تیزهوشان نیز برای ما اهمیت دارد و باید تلاش کنیم دانش آموزانی پیرو مکتب شهید سلیمانی در این مدارس تربیت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مدارس تیزهوشان ما باید پیشرو در تبدیل شدن به مدارس صالح باشند تا دانش آموزان ما از کارکردهای تربیتی بی نصیب نمانند.

گفتنی است در این نشست غلامی رییس مدارس استعدادهای درخشان استان نیز گزارشی از وضعیت دانش آموزان و مدارس استعدادهای درخشان استان ارایه کرد.

در این نشست مدیران مدارس استعدادهای درخشان شیراز به صورت حضوری و مدیران مدارس دیگر مناطق استان به صورت برخط در جلسه حضور داشتند. 

به اشتراک بگذارید :