14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۹:۱۲:۰۴
کد مطلب:  1849549
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبرداد:
خیرین تعلیم و تربیت فارس پای کار دانش آموزان بازمانده از تحصیل آمدند

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه با همکاری خوب و انسان دوستانه خیرین تعلیم و تربیت قرار است دانش آموزان فارسی بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت بازگردانده شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمدخلیل عسکری در نشست با اعضای مجمع خیرین تعلیم و تربیت استان گفت: مجمع خیرین تعلیم و تربیت را باید مفهوم مجسم و عینی عملیاتی کردن سند تحول بنیادین دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: اعتقاد داریم باید همه امکانات و ظرفیت ها را در اختیار خیرین قرار دهیم تا هیچ گونه مانعی در راستای کمک رسانی این عزیزان به دانش آموزان ایجاد نشود.

عسکری گفت: شناسایی، هدایت و برگرداندن افراد بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت باعث خواهد شد از بسیاری از معضلات و مشکلات آینده در جامعه پیشگیری شود.

وی گفت: یقینا یکی از شاخص های ارزیابی ما از ادارات مناطق و شهرستان ها نحوه و روند شناسایی و هدایت دانش آموزان بازمانده از تحصیل خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:استفاده از ظرفیت فرهنگیان جوان نیز در این راستا موجب تسریع و رونق بخشی به مساله خواهد شد.

وی گفت: باید پایگاه و کارگروهی منسجم و هدفمند با هدف شناسایی و احصا اطلاعات دانش آموزان محروم و بازمانده از تحصیل در سراسر استان تشکیل دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به همکاری های خوب مجمع خیرین تعلیم و تربیت قرار است در سالهای آینده دانش آموزان بازمانده بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

عسکری گفت: بنا به توصیه استاندار فارس به دنبال این هستیم تا انتظارات خودمان از دیگر دستگاه های اجرایی را به صورت مشخص و مکتوب جهت طرح در شورای آموزش و پرورش تدوین نماییم.

گفتنی است مجمع خیرین تعلیم و تربیت فارس باهدف بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت با حضور جمعی از خیرین استان راه اندازی شده است.

به اشتراک بگذارید :