22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۳:۵۱:۰۴
کد مطلب:  1849285
جلسه گروه های آموزشی مشاوران استان زنجان برگزار شد

جلسه گروه های آموزشی مشاوران استان با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در این جلسه گنج خانلو، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از زحمات و تلاش های اعضای گروه آموزشی مشاوره و مشاوران استان قدردانی نمود.

وی یکی از رسالت های  مهم گروه آموزشی مشاوره را حفظ جایگاه و شأن و منزلت مشاوران مدارس عنوان نمود. وی ضمن تأکید بر تهیه محتوای الکترونیکی و نیاز سنجی از مخاطبان برای اجرای کارگاه های آموزشی و دوره های ضمن خدمت جهت توانمند سازی همکاران مشاور به لحاظ سطح علمی و دانش روانشناختی از اعضا خواست تا نسبت به پایش مستمر سطح کیفی مشاوره در مدارس و پشتیبانی از مشاوران در سطح استان اقدام و توجه ویژه ای بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به خانواده ها و دانش آموزان داشته باشند.

در این جلسه  مهدی نیکخواه، رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی استان بر ساماندهی و انسجام بخشی مشاوره در سطح استان با تکیه بر برنامه ریزی ساختارمند تأکید نمود و از همکاران خواست، تا با ارائه راهکارهای مناسب خلاقانه و مؤثر یاریگر اداره مشاوره در اجرا و ارتقاء شاخص های عملکرد استان باشند.

وی ضمن اشاره بر جایگاه علمی مشاوره، بیان نمود: باید تلاش شود تا در کاهش اختلالات روانی- رفتاری دانش آموزان با آموزش های مناسب برای دانش آموزان، والدین و حتی همکاران گام های مؤثری برداشته شود.

در ادامه علی ذوالفقاری کارشناس مسئول اداره مشاوره، گروه مشاوره را اتاق فکر اداره مشاوره بیان، و از اعضای گروه خواست تا در اجرای برنامه ها و طرح های اداره مشاوره همفکری و همکاری نمایند و به شرح وظایف گروه مشاوره از قبیل تبیین گری، نقد و تحلیل برنامه هاو اجرای کارگاه های آموزشی با نیاز سنجی از مشاوران اشاره کرد.

در ادامه اعضای گروه آموزشی مشاوره استان پیشنهادات خود را جهت اجرای مطلوب برنامه ها ارائه دادند.

به اشتراک بگذارید :