23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۳:۳۷:۳۷
کد مطلب:  1849211
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان خبر داد:
نظارت بیشتر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس استان

آذر کیوان امیرپور گفت: بررسی وضعیت تهویه هوا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری دانش‌آموزان باتوجه‌به حضور آنها بر اساس گروه‌بندی‌های صورت‌گرفته در طول هفته انجام می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در بیست و یکمین روز از دی‌ماه 1400، آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان در مصاحبه با خبرنگار روابط‌عمومی اظهار داشت: به دنبال اشاعه سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون)، نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس استان بیشتر شده است و هیچ نگرانی از این بابت برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان وجود نداشته باشد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان افزود: بررسی وضعیت تهویه هوا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری دانش‌آموزان باتوجه‌به حضور آنها و بر اساس گروه‌بندی‌های صورت‌گرفته در طول هفته انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باگذشت چهار ماه از سال تحصیلی هیچ گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان اصفهان به کرونا اعلام نشده است، تصریح کرد: بنا بر آخرین تصمیم ستاد کرونای استان، از حضور دانش‌آموزان داری کوچک‌ترین علائم سرماخوردگی از جمله آبریزش بینی و سرفه در کلاس‌ها جلوگیری می‌شود و باتوجه‌به برگزاری کلاس‌ها تا سقف حداکثر ۱۵ نفر و یا کمتر در مدارس، معلمان برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و کادر مدرسه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت بسیار دارند و در حیاط فضای آموزشی هم ناظم و معاونان اجرایی، دانش‌آموزان را از لحاظ داشتن ماسک، کنترل می‌کنند.

امیرپور تاکید کرد: به خانواده‌ها این اطمینان را می‌‎دهم که اولویت اول برای آموزش‌وپرورش، سلامت و سپس آموزش دانش‌آموزان است. تصمیم برای حضوری یا غیرحضوری شدن مدارس باتوجه‌به شیوع سویه جدید کرونا از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته می‌شود و ادارات استانی، تنها موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌هایی هستند که وزارت بهداشت به ستاد کرونا و در نهایت به دستگاه‌های مختلف از جمله آموزش‌وپرورش ابلاغ می‌کند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۵ درصد از دانش‌آموزان و فرهنگیان استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، تاکید کرد: بیشترین آمار دریافت واکسن در بین اقشار مختلف استان در آموزش‌وپرورش محقق شده است. همچنین دلیل نزدن واکسن تعداد کمی از دانش‌آموزان استان ناشی از ابتلای آنها به بیماری یا محدودیت دسترسی به واکسن بوده است.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح شهدای سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سایر دستگاه‌ها، تیم‌های سیار با اتوبوس به مدارس دارای جمعیت دانش‌آموزی بالا اعزام می‌شدند و کار واکسیناسیون دانش‌آموزان را انجام می‌دادند. تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد زیر ۱۸ سال منوط به تصمیم کشوری و باتوجه‌به اینکه این مرحله می‌تواند تا ۸۰ درصد ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا را افزایش دهد در صورت ابلاغ به استان‌ها به‌سرعت اقدام خواهد شد.
 

به اشتراک بگذارید :