18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۲:۴۴:۱۷
کد مطلب:  1849011
دوره آموزشی مهارت‌های امر به معروف و نهی از منکر(ضابطان)

دوره آموزش مجازی مهارت های امر به معروف و نهی از منکر شامل آموزش های ضابطان، دومین دوره ی ملی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان؛ دومین دوره طرح ملی آموزش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت دوره آموزش مجازی مهارت‌های امر به معروف و نهی از منکر شامل آموزش‌های ضابطان برگزار می‌شود.

 عناوین دوره:

  • آشنایی با مهارت‌های جامعه‌شناختی و روان‌شناختی در امر به معروف و نهی از منکر
  • آشنایی با مخاطب‌شناسی، فن بیان و مهارت‌های ارتباط موفق
  • آشنایی با مباحث حقوقی مرتبط با ضابطان امر به معروف و نهی از منکر

نکات دوره:

۱ - دوره آموزش مهارت‌های امر به معروف و نهی از منکر (شامل مهارت‌های ضابطان) به مدت حداکثر ۱۶ هفته از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و با مشارکت ستاد‌های استانی برگزار می‌شود.

۲- وظایف معروف‌پژوهان طی این دوره پس از تکمیل اطلاعات صحیح در فرم ثبت‌نام عبارت است از:

عضویت در کانال دوره در پیام‌رسان ایتا tarhemeli_abm@

بهره‌مندی هفتگی از فایل جلسات که در سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نشانی setad-abm.ir قرار می‌گیرد و لینک آن همزمان در کانال دوره معرفی می‌شود؛

شرکت در آزمون پایان دوره که موضوع آن محتوای همه جلسات در کنار ارزیابی توانمندی شرکت‌کنندگان در بهره‌گیری از فن بیان برای امر به معروف و نهی از منکر است.

گفتگو و مباحثه هفتگی میان شرکت‌کنندگانی که همدیگر را می‌شناسند به صورت اختیاری بوده و هر نوبت مباحثه (به مدت 30 دقیقه طبق آیین‌نامه‌ای که در سایت و کانال قرار می‌‌گیرد) که صوت آن ضبط شده و در زمان آزمون به عنوان نیم‌نمره مثبت به نمره آزمون اضافه می‌شود (مجموعاً حداکثر 3 نمره).

۳- برای شرکت‌کنندگان محترمی که در مجموع نمره آزمون و مباحثه حدنصاب ۱۵ از ۲۰ را کسب کنند، گواهی «پایان دوره» صادر می‌شود و افرادی که نمره ۱۲ تا ۱۴ دریافت کنند گواهی «شرکت» در دوره را دریافت می‌کنند.

 

۴- اعطای کارت ضابط امر به معروف و نهی از منکر به قبول‌شدگان منوط به گذراندن مراحل قانونی بعدی است.

۵- وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر در قبال شرکت‌کننده محترم عبارت است از:

تولید و بارگذاری منظم جلسات به صورت هفتگی

توجیه اساتید راهنما برای انجام آزمون شفاهی

صدور گواهی شرکت و پایان دوره

معرفی قبول‌شدگان (دارای گواهی پایان دوره) به نهادهای ذیربط برای گذارندن سایر مراحل قانونی و اخذ کارت ضابط امر به معروف و نهی از منکر

مزایا:

1-امکان بهره برداری از فایل هر هفته دو ساعت در اوقات فراغت

2-بعد از طی 16 جلسه آموزش(هفته ای  دو ساعت) که با ثبت نام و حضور افراد در کلاس مشخص میشود گواهی پایان دوره آموزشی امر بمعروف و نهی از منکر صادر و فرد بعنوان ضابط کارت دریافت خواهد نمود.

3-افرادی که جدیداً بعنوان طلایه دار-یاوران معروف و یادآوران معروف  به عضویت ستاد در میآیند صدور گواهی شروع فعالیت همکاری منوط به طی دوره آموزشی فوق می باشد در غیر اینصورت هیچ رسمیتی برای فعالیت ایشان وجود نخواهد داشت.

4-افرادی که برای ترویج فریضتین و با نیت تذکر لسانی با ستاد امر بمعروف و نهی از منکر همکاری مینمایند ،شرط حمایت قضائی ستاد از آنها گذراندن این دوره آموزشی می باشد.

آدرس لینک سایت:  www.setad-abm.ir  

تذکر: ابتدا وارد سایت شده و سپس در بخش دوره آموزشی مهارتی(ضابطین)وارد شده و ثبت نام نمایید.

لینگ خبر برگزاری دوره آموزشی ضابطان در سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به همراه تیزر و فیلم های آموزشی   https://www.setad-abm.ir/fa/news/23129

به اشتراک بگذارید :