15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۰:۵۰:۳۲
کد مطلب:  1848747
با حضور مشاور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد:
جلسه شورای برنامه‌ریزی سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان

اعضای شورای برنامه‌ریزی سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان تشکیل جلسه دادند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، جلسه شورای برنامه‌ریزی سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان با حضور اسماعیل بحری‌زاده مشاور وزیر آموزش‌وپرورش و قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اعضای شورای معاونین اداره کل، عباس زهیری رئیس سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان، دهقانی معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان و شاکری مشاور سازمان دانش‌آموزی برگزار شد.

در این جلسه بحری زاده، قائم‌مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی کشور اظهار داشت: نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین دارایی‌های هر سازمان است، سازمان دانش‌آموزی به وجود نیروی انسانی، مربیان متعهد و باانگیزه خود افتخار می‌کند و عملیاتی شدن تحولات و بازمهندسی تشکیلات وظیفه خطیری است که بر عهده این مربیان و مدرسان قرار گرفته است. در برنامه بازمهندسی، تغییراتی در ساختار و فعالیت‌های مجلس دانش‌آموزی به وجود آمد و شکاف عمیق بین شورای دانش‌آموزی و مجلس دانش‌آموزی کشور برطرف شد.

وی افزود: نتایج بازمهندسی فعالیت‌های سازمان در قالب یک بسته تحولی با عنوان «هر دانش‌آموز، یک نقش اجتماعی» اجرا می‌شود، اگر می‌خواهید ببینید کشوری رو به توسعه است باید به آموزش‌وپرورش آن نگاه کنید که اگر دانش‌آموزان را پرسشگر و دارای تفکر انتقادی تربیت کنند، قطعاً آینده روبه‌رشد و در جهت توسعه‌ای خواهند داشت.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: تشکل‌های دانش‌آموزی زمینه‌سازی خوبی را در قالب فعالیت‌های متنوع خود انجام می‌دهند و بسترهای لازم را برای ارتقای توانمندی و نهادینه کردن روحیه پرسشگری و تفکر انتقادی دانش‌آموزان فراهم می‌آورند. 

بحری زاده خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۶ هزار دانش‌آموز از سوی مدرسان خبرگزاری پانا آموزش دیدند و فعالیت‌های خود را در خبرگزاری آغاز کردند، امسال نیز ۵۴ هزار دانش‌آموز به این تعداد اضافه می‌شوند تا در پایان سال تحصیلی به هدف آموزش و تربیت ۶۰ هزارنفری برسیم که البته هدف اصلی‌مان 110 هزار دانش‌آموز خبرنگار و رسیدن به شعار هر مدرسه یک خبرنگار است.

وی همچنین از امضای سند مشارکت با فیلم مرد نقره‌ای در راستای مأموریت سازمان دانش‌آموزی خبر داد.

در ادامه این جلسه محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، از عباس زهیری مسئول سازمان دانش‌آموزی و فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی تقدیر و تشکر کرد.

عباس زهیری مسئول سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان نیز ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی، از مساعدت‌های مسئولان مربوطه در سالیان اخیر تقدیر و تشکر کرد.

مسئول سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان از سفر به بیش از ۱۵ شهرستان برای تبیین جذب خبر داد و اضافه کرد: در سال جاری ۲۰۰ هزار دانش‌آموز پیشتاز و ٧ هزار مربی در تشکیلات پیشتازان استان جذب و ٧۵۵ مدرسه تمام تشکیلاتی ایجاد شده است.
 

به اشتراک بگذارید :