14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۱۳:۵۹:۴۱
کد مطلب:  1847827
با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران؛
برگزیدگان کشوری پنجمین جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری، تجلیل شدند

با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران، از برگزیدگان کشوری جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ ظهر امروز با حضور دهقان معاون آموزش متوسطه و اسدی رئیس اداره تکنولوژی آموزشی متوسطه آموزش و پرورش مازندران، از برگزیدگان پنجمین دوره جشنواره کشوری نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری تجلیل شد.

علی دهقان در این آئین با ابراز خوشحالی از درخشش همکاران فرهنگی در اینگونه جشنواره ها، انتقال تجارب و ایجاد موقعیتهای یادگیری را از مباحث مهم سند تحول برشمرده و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ها، حرکت در همین راستا است.

وی افزود: موقعیتهای یادگیری تنها در کلاس درس اتفاق نمی افتاد بلکه بسیاری از مواقع در خارج از چهاردیواری کلاس، موقعیتهای خوبی برای یادگیری اتفاق می افتد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد: آموزشهای ما زمانی به تربیت منجر می شود که فرایند آموزش به یادگیری، تغییر رفتار و در نهایت به تغییر نگرش منجر شود.از این رو آموزش هر چقدر باکیفیت تر باشد، یادگیری نیز بهتر اتفاق می افتد‌.

دهقان مهمترین اتفاق این جشنواره ها را انتقال تجربیات دانسته و با اشاره به وجود استعدادهای درخشان در بین همکاران فرهنگی و دانش آموزان استان اذعان داشت: کرونا موجب ایجاد یادگیری های ازدست رفته بسیاری شد که با گذشت زمان جبران نخواهد شد، از این رو باید فکری برای آن کرد و با تغییر و بهبود روشها، این نقیصه را جبران کنیم.

شایان ذکر است این جشنواره ویژه دبیران دوره اول متوسطه و به میزبانی استان خراسان رضوی در سه محور رسانه های پرشمار، مشارکت اولیا و سنجش عملکردی برگزار شد که از بین ۲۲ راه یافته از مازندران به این جشنواره، ۱۰ نفر به عنوان برگزیده حائز رتبه اول شده و ۱۲ نفر دیگر نیز بعنوان منتخبین جشنواره، شایسته تقدیر شدند.

به اشتراک بگذارید :