18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۱۳:۱۶:۱۸
کد مطلب:  1847719
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
نظارت مستمر و نظام مند لازمه برگزاری کیفی امتحانات دانش آموزان است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: یکی از اولویت های فعلی واحد های اداری و مناطق، نظارت مستمر، نظام مند و دقیق بر فرایند برگزاری امتحانات نوبت دیماه دانش آموزان است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در نشست ویدئو کنفرانس مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق تابعه استان با اشاره به فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در سال تحصیلی جاری و حضوری شدن آموزش ها از آبان و آذر ماه 1400 به صورت نوبت بندی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری، وضعیت فعالیت حضوری مدارس بر اساس ارزیابی های به عمل آمده در بازدید های میدانی را مطلوب دانست و گفت: عملکرد استان در این راستا به نسبت کشور خوب بوده است.

وی بر جبران کم آموزی و جلوگیری از افت آموزشی دانش آموزان تاکید کرد و با بیان اینکه برگزاری حضوری امتحانات نوبت دیماه می تواند نواقص و کم آموزیدانش آموزان  را بهبود بخشد، یکی از اولویت های فعلی را نظارت مستمر، نظام مند و دقیق بر فرآیند امتحانات داخلی و نهایی دانش آموزان عنوان کرد که باید در سطح شهرستانها و مناطق به صورت جدی پیگیری شود .

قربانی رعایت دستورالعمل های ابلاغی با موضوع برگزاری امتحانات را از دیگر اولویت های کاری مدارس در این ایام بر شمرد و گفت: برگزاری کیفی امتحانات نوبت دیماه با رعایت شیوه نامه های ابلاغی مورد تاکید است.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود رعایت نوبت بندی در آموزش حضوری دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: دانش آموزان باید بر اساس برنامه زمان بندی در مدارس حاضر و تعداد افراد حاضر در کلاس های درس نباید از نرم های اعلام شده بیشتر باشد.

وی جذب دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل را از دیگر اقدامات ضروری مدارس عنوان کرد و گفت: مسئولیت شرعی و قانونی ایجاب می کند که در کلیه دوره های تحصیلی در صورت ترک تحصیل دانش آموزان، موضوع پیگیری و مجددا دانش آموزان جذب آموزش شوند .

قربانی هم چنین بر ایمنی مدارس و سلامت دانش آموزان تاکید کرد و گفت: در فعالیت مدارس، ضمن پوشش کامل تحصیلی، سلامت جسمی، روحی و روانی دانش آموزان در اولویت قرار دارد و باید همواره مورد توجه دست اندرکاران باشد .

هم چنین در این نشست مهدی نامدار معاون آموزش متوسطه استان نیز توصیه هایی در راستای برگزاری امتحانات نوبت دیماه دانش آموزان در دوره های اول و دوم متوسطه  ارائه کرد.  

به اشتراک بگذارید :