18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۱۲:۳۰:۰۳
کد مطلب:  1847637
برنامه های بزرگداشت هفته ملی شوراهای آموزش و پرورش در استان کردستان اعلام شد

رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش کردستان، برنامه های بزرگداشت هفته ملی شوراهای آموزش و پرورش استان در دیماه 1400 را اعلام کرد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، احمد زارع با تبریک فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش ( 30-24 دیماه )، از ابلاغ دستورالعمل هماهنگی و افزایش اثربخشی شوراهای آموزش و پرورش به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان خبر داد.

 وی با بیان اینکه شورای آموزش وپرورش به عنوان تبلور و نمود مشارکت اصیل مردمی در عرصه تصمیم گیری های اجتماعی،فرهنگی ،اقتصادی و به نوعی نمایانگر مشارکت جمعی وتصمیم گیری های مربوط به امور مردم می باشد، اظهار داشت : درسالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و متعاقب  تصویب قانون تشکیل شوراها درسال ۷۲، توجه ویژه دستگاه ها وسازمان های دولتی وغیر دولتی به مفاد قانون شوراها واجرای دقیق مصوبات آن به منظور استیفای حقوق آموزش وپرورش همواره دغدغه های اصلی مدیریت کلان استان ها علی الخصوص دراستان کردستان بوده به طوری که امروزه اصلی ترین مجرا درانعکاس و حل و فصل مسائل و مشکلات آموزش وپرورش استان شورای آموزش وپرورش می باشد که  این مهم از طریق اتخاذ تصمیمات دارای قابلیت اجرا وکارشناسانه میسر شده است.

وی در ادامه به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و حضور فعال اعضای شورای آموزش و پرورش به صورت فردی و گروهی در مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی و تبیین ظرفیت شوراها در نظام تعلیم و تربیت را یکی از برنامه های محوری در هفته شوراها عنوان کرد  و گفت: همچنین نشست صمیمی اعضای شورای آموزش و پرورش مناطق با اولیای دانش آموزان در فضای مجازی و در برنامه شاد با هدف تقدیر از مشارکت فعال اولیا در امر آموزش در ایام گرونا برگزار خواهد شد.

وی همچنین از طراحی و برگزاری مسابقه تهیه کلیپ های کوتاه آموزشی و پرورشی خلاقانه اولیای دانش آموزان در ایام بیماری کرونا و برنامه ریزی برای ارائه کلیپ های برتر در رسانه ها با هدف ترغیب سایر اولیا در امر آموزش را یکی دیگر از برنامه های اجرایی در این هفته عنوان کرد.

زارع از تقدیر خیرین سلامت در تجهیز مدارس و تهیه ملزومات بهداشتی مورد نیاز در ایام کرونا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: همچنین در این نشست از خیرین و موسسات نیکوکاری تامین کننده ملزومات فناورانه (تبلت، موبایل و...) برای ارائه آموزش های مجازی به دانش آموزان مناطق محروم، روستایی و مرزی نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش کردستان بر بهره گیری از ظرفیت صدا و سیمای استان برای تبیین عملکرد شوراها و جایگاه شورا در آموزش و پرورش در قالب میزگرد، مصاحبه و گفتگو و... تاکید کرد و گفت: تبلغات و فضای سازی محیطی از دیگر برنامه های قابل اجرا در این هفته خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :