23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۱۰:۰۲:۱۱
کد مطلب:  1847263
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان:
رشد دانش‌آموزان در ابعاد مختلف روحی، روانی و تربیتی در فضای مدرسه محقق می‌شود

محمد اعتدادی گفت: امروز خانواده‌ها اذعان دارند که معلمان صرفاً آموزش‌دهنده نیستند، بلکه معلمین در فضای مدرسه و در محیط آموزشی باعث رشد دانش‌آموزان در ابعاد مختلف روحی، روانی و تربیتی می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در بیستمین روز از دی‌ماه ۱۴۰۰، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان ضمن تشکر از زحمات فرهنگیان استان، در خصوص روند آموزش در مدارس، اظهار داشت: فرایند یادگیری در فضای مجازی تجربه جدیدی در دنیا بود، اما با ادامه آموزش‌ها در این فضا شاهد افت تحصیلی در دانش‌آموزان هستیم.

وی با اشاره به پایش‌های ملی و استانی که در این زمینه انجام شده افزود: علی‌رغم تلاش‌های همکارانم، بر اساس نتایج ارزشیابی سال گذشته دانش‌آموزان و مقایسه آن با قبل از کرونا؛ دانش‌آموزان در دوره ابتدایی ضعف‌های اساسی در مهارت خواندن و نوشتن دارند.

اعتدادی در ادامه افزود: در دوره متوسطه نیز شاهد افت پنهان هستیم، رشد نمرات در آزمون‌های غیرنهایی نسبت به سال‌های گذشته طبیعی نیست و تحت‌تأثیر نحوه برگزاری امتحانات بوده و این نشان‌دهنده آن است که یادگیری واقعی اتفاق نیافته است. این در حالی است که وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق روستایی و عشایری متفاوت است و دلیل آن، آموزش حضوری این دانش‌آموزان در دو سال گذشته بوده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اظهار داشت: در حقیقت آموزش در فضای مجازی نمی‌تواند به طور کامل محقق شود، فضای مجازی نیز بستر مؤثر و مناسبی برای دانش‌آموزان نیست و دانش‌آموزان نیاز دارند با معلم ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: امروز خانواده‌ها اذعان دارند که معلمان صرفاً آموزش‌دهنده نیستند، بلکه معلمین در فضای مدرسه و در محیط آموزشی باعث رشد دانش‌آموزان در ابعاد مختلف روحی، روانی و تربیتی می‌شوند. 

اعتدادی با تاکید بر این موضوع که خانواده‌ها نیز متوجه این افت تحصیلی دانش‌آموزان در فضای مجازی شده‌اند، افزود: بسیاری از خانواده‌ها متقاضی آموزش کاملا حضوری در مدارس هستند. باتوجه‌به اینکه ستاد ملی کرونا مجوز برگزاری آموزش‌های حضوری را صادر نموده و برای اینکه بیش از این لطمه‌ای به تحصیل دانش‌آموزان وارد نشود، لازم است دانش‌آموزان ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و هماهنگی با مسئولین مدارس، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که به‌صورت حداکثری در کلاس‌های حضوری شرکت نمایند.

به اشتراک بگذارید :