19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۱۷:۱۱:۴۲
کد مطلب:  1846581
رئیس جامعه مدرسین:دولت، امروز هرچه برای فرهنگیان هزینه کند سرمایه‌گذاری است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: دولت، امروز هرچه برای فرهنگیان هزینه کند سرمایه‌گذاری است و نباید آن را به عنوان هزینه قلمداد کرد زیرا فرهنگیان جزو سرمایه و منابع انسانی محسوب می‌‎شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جمع فرهنگیان استان بوشهر با اشاره به دومین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی اظهار کرد: نام سردار سلیمانی رمز مقاومت است و مکتب این شهید برگرفته از مکتب محمدی، علوی و فاطمی همواره حرکت آفرین است.

وی که در بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و اولین یادواره شهیدان عبدالرسول قادریان و احمد جلالی ریشهری به عنوان شهدای تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر سخن می گفت، اظهارکرد: ویژگی دیگر مکتب سردار سلیمانی فرا مرزی بودن آن است و تنها منحصر به داخل کشور نیست و در کشورهای پیرامونی ایران و حتی قلب آفریقا نام سلیمانی به عنوان رمز مقاومت معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سردار شهید سلیمانی را به عنوان یک مکتب معرفی کرده است، بیان کرد: ویژگی مهم مکتب این است که از خصوصیت فردی بودن خارج شده و دیگر سخن از شخص مطرح نیست.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: مکتب سلیمانی به منزله آرمان‎‌های بلند این شهید و مرام و عقیده وی است و جسم وی در میان باشد و یا نباشد مکتبش زنده است.

وی گفت: دین اسلام الهام بخش برای بشریت است و اگر حرف از مکتب سلیمانی می‌‎شود بخاطر این است که در طول حرکت اسلام، سهم الهام بخشی دارد.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار کرد: سردار سلیمانی تربیت یافته مکتب اسلام بوده و حرکت وی در راستای رونق گرفتن این دین است.

وی ادامه داد: دانش آموزان امروز ایران باید سلیمانی را بشناسد تا از این طریق حضرت علی (ع)،  فاطمه زهرا (ع) و الگو بودن مکتب رسول خدا را بشناسند.

وی اظهار کرد: مکتب جنبه گذرا نداشته و همواره ماندگار است و نسل امروز و حتی نسل‌های به دنیا نیامده نیز بخوبی با سردار سلیمانی و مکتب این شهید والا مقام آشنا خواهند شد.

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: سردار سلیمانی همواره فروتنانه در کنار مردم و با آنها اشک و لبخند داشت که چنین روحیه‌‎ای منجر شد تا در نزد مردم به محبوبیت بالایی برسد.

وی  درباره وضعیت فرهنگیان اظهار کرد: دولت امروز هرچه برای فرهنگیان هزینه کند سرمایه‌گذاری است و نباید آن را به عنوان هزینه قلمداد کرد زیرا فرهنگیان جزو سرمایه و منابع انسانی محسوب می‌‎شوند.

رئیس جامعه مدرسین اظهار کرد: جنگ تحمیلی، تحریم‌‎های ظالمانه و تهاجم فرهنگی و رسانه‌‎ای علیه ایران، علیه هر کشور و نظام دیگری بود تاکنون آن  نظام از بین رفته بود ولی در آن روز امام راحل و امروز رهبر معظم انقلاب با امدادهای غیبی و توسل‌‎های خود به مدد ملت همیشه حاضر در صحنه، توانستند دست رد به سینه دشمن زده و آن را نابود کنند.

وی افزود: سران رژیم صهیونستی در مقطعی علیه ایران اسلامی رجزخوانی داشتند ولی با برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) به توبه و اعتراف اشتباه افتادند.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دشمن باید در انتظار انتقام سخت باشد و به همین دلیل است که وزیر سابق امورخارجه آمریکا اظهار می‎‌کند برای وی و ترامپ باید محافظ گذاشته شود چون خوب می‌‎دانند که ایران اسلامی هنوز انتقام خون سردار سلیمانی را نگرفته است

به اشتراک بگذارید :