15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۱۳:۴۴:۳۹
کد مطلب:  1846317
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان برگزار شد:
اولین یادواره شهدای تربیت بدنی و سلامت استان گیلان

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ظرفیتی ارزنده برای انتقال فرهنگ و پیام شهدا به دانش آموزان است.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در حاشیه این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای تربیت بدنی و سلامت استان، اظهار کرد: گرامیداشت یاد شهدا، تقویت روحیه ایثار، مقاومت، شناسایی الگوهای ارزشی و منش‌های پهلوانی شهدای فرهنگی در رشته های مختلف ورزشی از جمله اهداف بلند مدت آموزش و پرورش است و این یادواره با تجلیل از مقام شامخ 6 شهید سرافراز استان،  قدمی کوچک در زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهداء است. وی  در ادامه با اشاره به تاثیر نقش تربیتی والدین و سپس معلمین در تربیت نسل آینده، خاطر نشان کرد: شهدا جان خود را در راه خدا،  قرآن  و اسلام نثار کردند و پرورش ابعاد روحانی و جسمانی شهدا از خانه ، مدرسه و مسجد شکل گرفته است. رحمتی همچنین با تاکید بر اینکه دانش آموزان ورزشکار باید دنبال تحصیل علم و دانش نیز باشند افزود: تحصیل و ورزش باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند و ورزشکاران باید سعی نمایند تا این مقوله را مدنظر داشته باشند.

 

همچنین سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری " معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان"که سخنران این مراسم بود، با بیان اینکه نام و یاد شهدا دل‌ها را زنده می‌کند، گفت: جلسه یادواره شهدا یادآور همه فضیلت‌ها و ارزش‌هاست و شهدا عصاره همه این فضیلت‌ها هستند. وی در ادامه با اشاره به نقش تربیت درست در شکل گیری شخصیت نوجوانان و جوانان، خاطر نشان کرد: شهدا در عرصه های ایثار، شجاعت و اخلاق محوری در میادین  ورزشی نیز الگو بودند.​​​​​​​ خاطره گویی، اجرای گروه سرود جوادالائمه منطقه کومله و مداحی از برنامه های نخستین یادواره شهدای ورزشکاراستان گیلان بود.همچنین در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهدای ورزشکار استان گیلان با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی شد.


   شایان ذکر است آموزش‌و پرورش استان گیلان دارای 6 شهید ورزشکار فرهنگی است. «محمد حسن علیدوست» از شهرستان لاهیجان، «قاسم آذر ارجمند، کریم مراد دهنده و علی اصغر صالحی گلسفیدی» از شهرستان لنگرود، «محمود آتش پوش» ازشهرستان آستانه اشرفیه و «عظیم صدیقی» از شهرستان صومعه سرا، شهدای ورزشکار فرهنگی استان گیلان  هستند.

 

 

به اشتراک بگذارید :